131019098
15 Ağustos 2022, Pazartesi

"TELAFİDE BEN DE VARIM" PROGRAMI BAŞLADI

6 Temmuz 2021, Salı 06:37

     


Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) "Telafide Ben de Varım" programı çerçevesinde yürütülecek eğitimler başladı.

Pandemi tedbirleri kapsamında, TRT EBA, EBA ve canlı dersler kullanılarak uzaktan eğitim yoluyla başlayan 2020-2021 eğitim öğretim yılı 2 Temmuz Cuma günü sona erdi. Karnelerin erişime açılmasının ardından, "Telafide Ben de Varım" programı çerçevesinde gerçekleştirilecek eğitimler, 31 Ağustos'a kadar devam edecek. Öğrenciler, bu süreçte Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve belediyelere bağlı tesis ve merkezlerden yararlanabilecek. Program kapsamında okul, ilçe ve il genelinde gerçekleştirilecek bilimsel, sosyal, kültürel, sportif eğitim faaliyetleri ile etkinliklerle ilgili ayrıntılara "https://telafidebendevarim.meb.gov.tr" adresinden erişilebilecek.

Dört ana temaya uygun planlandı

Gönüllülük esasına göre öğrenciler, öğretmenler ve velilere yönelik eğitim faaliyetlerini içeren program, "eğitim faaliyetleri fiziksel", "sosyal-duygusal", "akademik gelişim" ve "özel eğitim alanı" olmak üzere dört ana temaya uygun planlandı.

En az 12 kişilik öğrenci grubunun oluşması gerekiyor

Eğitim faaliyetinin açılabilmesi için en az 12 kişilik öğrenci grubunun oluşması gerekiyor, özel eğitim öğrencilerine açılan faaliyetlerde alanın özelliği gereği sayı sınırlaması aranmıyor. Program kapsamında düzenlenen tüm eğitim faaliyetleri Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen COVID-19 salgını koruma tedbirleri doğrultusunda gerekli önlemler alınarak gerçekleştiriliyor.

Öğrenci, veli ve öğretmenler için HES kodu sorgulaması yapılıyor

Eğitim faaliyetlerine katılacak tüm öğrenci, veli ve öğretmenler için HES kodu sorgulaması yapılıyor ve bu duruma ilişkin gerekli önlemler alınıyor. Öğrenci, öğretmen ve velilere yönelik örnek eğitim faaliyetleri, içerik ve materyallerine "https://telafidebendevarim.meb.gov.tr" adresinden erişilebiliyor.

(AA) 
Son Eklenen Haberler