30 Mayıs 2024, Perşembe

Acar, “Sinek sorunu 1 hafta 10 güne kadar hafifleyecek”

6 Temmuz 2023, Perşembe 06:45

     


CHP’li Aliağa Belediye Meclis Üyesi Hakan Turan, Aliağa Belediyesi Temmuz ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda, ilçede yaşanan sinek sorununu gündeme getirdi. Başkan Serkan Acar, bir hafta 10 güne kadar bu sorunu hafifleteceklerini öngördüklerini söyledi.

CHP’li Aliağa Belediye Meclis Üyesi Hakan Turan, Aliağa Belediyesi Temmuz ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda, ilçede yaşanan sinek sorunu hakkında konuştu. Konuyla ilgili söz alan CHP Grup Sözcüsü Hakan Turan, “Yaz mevsimi gelmesi sebebi ile Aliağa’da ciddi bir sinek sorunu var. Toplumda da ciddi bir rahatsızlık var bu konuda. Gerek Büyükşehir Belediyesi ekipleri gerekse Aliağa Belediyesi’nin ekipleri hummalı çalışma yürütüyor görüyoruz, emeklerine sağlık. Bu sinek sorunu sadece Aliağa’mızın sorunu değil, çoğu yerde benzer sıkıntılar var. Bu konuda biraz daha yoğun bir çalışma yapılması talebi var. Biz de bunu size iletelim istedik. Bu konuda yapılan çalışmaların daha özverili ve daha fazla olmasını talep ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Acar, “6 tane ekibimiz yoğun bir şekilde çalışıyor”

Hakan Turan’ın açıklamalarına cevap veren Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, “Sinekle mücadele bilindiği gibi İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin görev alanına giren bir konudur. Ama biz konuyu hiç bir zaman büyükşehir, Aliağa Belediyesi diye bakmadık. Mümkün olduğunca desteklerimizi sürdürüyoruz. 6 tane ekibimiz yoğun bir şekilde çalışıyor. Sinekle mücadelede dediğiniz gibi İzmir genelinde ciddi bir sorun var. Aliağa’mıza da sirayet eden bir sorun. Öngörümüz bir hafta 10 güne kadar bu sorunu hafifleteceğimizi düşünüyoruz.” dedi.

(SAMİYE ÖZTÜRK) 
Son Eklenen Haberler