131019098
26 Mayıs 2024, Pazar

Süleyman Akyüz güven tazeledi

6 Eylül 2023, Çarşamba 06:45

     


Petrol-İş Sendikası 29. Olağan Merkez Genel Kurulu toplandı. Petrol-İş Sendikası’nın genel kurulunda, mevcut başkan Süleyman Akyüz yeniden genel başkanlığa seçildi ve yeni yönetim belirlendi.

Petrol-İş Sendikası 29. Olağan Merkez Genel Kurulu 2-3 Eylül tarihlerinde Petrol-İş Sendikası Genel Merkezinde toplandı. Gerçekleştirilen kongrede mevcut başkan Süleyman Akyüz yeniden genel başkanlığa seçildi. Kongre Genel Sekreter Salih Akduman tarafından yapılan açış konuşmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Ardından Petrol-İş Sendikası’nda 29. faaliyet dönemi içerisinde öne çıkan idari ve örgütsel gelişmeler ile Türkiye ve dünyada emek hareketine etki eden olayların yer aldığı video filmin gösterimi yapıldı. Divan Başkanı Türk-İş Genel Teşkilatlandırma Sekreteri ve Koop-İş Başkanı Eyüp Alemdar, Tarım-İş Sendikası Genel Başkanı İlhami Polat, Türkiye Denizciler Sendikası Genel Başkanı İrfan Mete, Bursa Şube Delegesi Seher Kaya ve Batman Şube Delegesi Figen Turan oldu. Aliağa Petrol-İş Sendikası Şube Başkanı Hasan Toptan’ın da Genel Örgütlenme ve Eğitim Sekreterliğine aday olarak katıldığı kongreye, Petrol-İş Sendikası üye ve delegeleri, Türkiye ve uluslararası sendikalardan misafirler, basın temsilcileri ile emek dostu kurumların temsilcileri katıldı.

Akyüz, gelişmeleri katılımcılarla paylaştı

Divanın kongre gündemini açıklamasının ardından Petrol-İş Sendikası Genel Başkanı Süleyman Akyüz kürsüye davet edildi. Akyüz konuşmasında Petrol-İş Sendikası’nın son dört yılındaki gelişmeleri katılımcılarla paylaştı. Petrol-İş Sendikası’nın Türkiye ve uluslararası emek hareketi içerisindeki yeri ve konumunun her geçen yükseldiğini belirten Akyüz, emeğin mavi bayrağının Türkiye’nin dört bir yanında dalgalanması için mücadeleyi yükselteceklerini dile getirdi. Genel kurulda yerli ve yabancı misafirlerin konuşmalarının ardından adaylar konuşmalarını gerçekleştirdiler.

Petrol-İş Sendikası’nın yeni yönetimi

Kongrenin ikinci gününde, ise seçimler yapıldı. 29. Olağan Genel Kurulda yapılan seçim sonuçlarına göre Petrol-İş Sendikası Genel Başkanı Süleyman Akyüz, genel sekreter Ahmet Baranlı, genel mali sekreter Mehmet Kaya, genel örgütlenme ve eğitim sekreteri Niyazi Recepkethüda, genel yönetim sekreteri Ali Haluk Koşar oldu. Merkez Denetim Kurulu Lokman Akkuş, Adem Çokdan ve Abdulkadir Eligür’den; Merkez Disiplin Kurulu ise Ziya Selvi, Harun Türkyılmaz ve Erdem Çağlın’dan oluştu.

(HABER MERKEZİ)  
Son Eklenen Haberler