14 Haziran 2024, Cuma

SOCAR Gönüllüleri’nden can dostlara ziyaret

6 Ekim 2022, Perşembe 06:40

     


SOCAR Gönüllüleri, Petkim’in yapımına destek verdiği PatiPark Geçici Hayvan Bakımevi’ndeki sokak hayvanlarına mama götürdü. 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü kapsamında yapılan etkinliğe 20 SOCAR Gönüllüsü katıldı.

SOCAR Gönüllüleri, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde Aliağa Belediyesi’nin PatiPark Geçici Hayvan Bakımevi’ndeki sokak hayvanlarını mama ile sevindirdi. Petkim’in, yapımına destek sağladığı PatiPark’a giden 20 SOCAR Gönüllüsü, bakımevinde bulunan köpek ve kediler için mama götürdü ve hayvanlarla ilgilenerek keyifli bir gün geçirdi.

Toplam 20 bin 750 metrekarelik alanda Petkim’in finansal desteği ile Aliağa Beledyesi tarafından kurulan PatiPark Geçici Hayvan Bakımevi’nde açık ve kapalı hayvan barınakları, hayvan tıbbi müdahale binası, acil servis ve veteriner hekim hizmet binası bulunuyor. Tesis içinde ayrıca, 1.500 metrekarelik Türkiye’nin en büyük köpek parkı, 125 metre uzunluğa sahip ıslah edilmiş dere, 550 metre uzunluğunda Serbest Yürüyüş Parkuru, yaklaşık 3.000 metrekare alanda barınak koruluğu ile otopark alanları yer alıyor. PatiPark’ta 257 köpek, 80 kedi barınabiliyor.

SOCAR Türkiye çalışanlarının gönüllülük esasıyla oluşturdukları SOCAR Gönüllüleri, eğitim, çevre, sağlık, spor, hayvanları koruma ve sosyal konularıyla ilgili 6 takımla sosyal sorumluluk faaliyetleri ve projeleri hayata geçirerek toplumda değer yaratmayı hedefliyor.

(DERYA SÜNER)  
Son Eklenen Haberler