22 Haziran 2024, Cumartesi

Aliağa’dan deprem bölgesine yardım kampanyası

7 Şubat 2023, Salı 06:29

     


Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ili etkileyen 7,7 büyüklüğündeki depremin ardından Aliağa Kaymakamlığı, Aliağa Belediyesi ve AFAD ortaklığında yardım kampanyası başlatıldı.

Aliağa Kaymakamı Zekeriya Güney, merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi olan ve 10 ili etkileyen 7,7 büyüklüğündeki depremin ardından Aliağa Belediyesi, Aliağa Kaymakamlığı ve AFAD ortaklığında yardım kampanyası başlatıldığını bildirdi. Zekeriya Güney, yaptığı açıklamada, birçok il ve ilçede yıkım meydana getiren sarsıntıdan etkilenenlere yardım amacıyla hazırlıkların yapıldığını belirtti.

Başlatılan yardım kampanyasında, acil ihtiyaç listesinde yer alan; kullanılmamış battaniye, bot, mont, atkı, bere, çorap, termal içlik, kazak, kadın pedi, ıslak mendil, el feneri, pil, uyku tulumu, tüplü ısıtıcı, çocuk bezi, bebek maması, yatak, büyük minderden oluşan yardım malzemeleri, Aliağa Gençlik Merkezi, Aliağa Belediyesi Lojistik Merkezi (Yeni Mahalle Belediye Düğün Salonu yanı) Helvacı ve Y. Şakran Hizmet Merkezi önünde kurulan alanda toplanıyor. Söz konusu yardım malzemeleri, depremzedelere gönderilecek.

Zekeriya Güney, “Bugüne kadar yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örneklerini sergileyen Aliağa halkı olarak depremzedelerimizin yanında oluyoruz. Yardım etmek isteyen hemşerilerimden ihtiyaç listesinde yer alan kullanılmamış ve yeni malzemeleri belirtilen toplama alanına getirmelerini rica ediyorum. Bu felaketi birlikte atlatacağız. Allah yardımcımız olsun” dedi.

(SAMİYE ÖZTÜRK) 
Son Eklenen Haberler