131019098
20 Nisan 2024, Cumartesi

Meclis seçim öncesi son kez toplandı

7 Mart 2024, Perşembe 06:37

     


Aliağa Belediye Meclisi, 31 Mart Yerel Seçimleri öncesi son toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda belediye başkanı Serkan Acar ve meclis üyeleri 5 yıllık görev sürelerini değerlendirdi.

Aliağa Belediye Meclisi Mart ayı Olağan Toplantısı gerçekleştirildi. Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar yönetiminde Belediye Meclis Salonu’nda yapılan toplantı 6 Şubat 2024 tarihli meclis tutanağının okunup onaylanmasıyla başladı. Toplantıda komisyondan gelen raporlar oylandı.

Musa Özcan, “Önümüzdeki seçim haklı ile haksızın mücadelesi olacak”

Toplantının dilek ve temenniler bölümünde söz alan CHP’li Meclis Üyesi Musa Özcan, “5 yıl birlikte görev yaptık. Aliağa halkına bize 5 yıllık bu görevi verdiği için teşekkür ediyorum. İnşallah layıkıyla yerine getirmişizdir. Önümüzdeki yerel seçim haklı ile haksızın, doğru ile yanlışın mücadelesi olacaktır. İnanıyorum ve diliyorum ki 1 Nisan sabahı işçilerin ‘senden olan, benden olan’ diye ayrıştırılarak haksız yere işten çıkarılmadığı, çalışanların sürgün edilmediği bir sabaha uyanacağız. Halka ait arazilerin yok pahasına peşkeş çekilmediği, kentsel zenginliğin tabana yayıldığı bir sabaha uyanacağız. Halkımızın yüzünün güldüğü bir sabaha uyanacağız” diye konuştu.

Sedat Sarı helallik istedi

Musa Özcan’ın ardından söz alan İYİ Partili Meclis Üyesi Sedat Sarı, “5 yıl önce bir seçim yaşadık. Bu seçimde Aliağa’daki seçmenlerimiz bir görev dağılımı yaptı. Sizlere belediye yönetme görevi verdi, bizlere denetleme yetkisi verdi. Şahsım adına bunu bütün gayretimle yerine getirdiğimi düşünüyorum. Muhakkak her insan gibi bizlerin de eksiklikleri olabilir. Ama samimiyetle ve gayretle görevimi yerine getirdiğimi düşünüyorum. Bu süreçte yaşanan her türlü gerginlikten dolayı, Aliağa faydasına olduğunu düşündüğüm için, birisini burada kırdıysam şahsım adına özür diliyorum ve helallik istiyorum. Benim bir hakkım varsa da helal ediyorum.” Dedi.

Oğuzhan Özşahin, “Her dönemin bir önceki dönemden daha başarılı olmasını diliyorum”

Sedat Sarı’nın ardından söz alan CHP’li Meclis Üyesi Oğuzhan Özşahin, “Seçilmiş kişiler olarak 5 yıl boyunca Aliağa adına doğru şeyleri yapmak için mücadele ettik. Fikir ve bilgi alışverişinde bulunduk. Tartıştık, en doğruyu üretmeye çalıştık. Tüm arkadaşlarımız bunun böyle olması adına kendi ideolojileri doğrultusunda fikirlerini beyan ettiler. Öncelikle 5 yıl boyunca birbirinden nezaketi ve saygıyı esirgemeyen divan heyetine ve meclis üyesi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Özveri ile çalışan belediye çalışanlarına teşekkür ediyorum. Her yeni dönemin bir önceki dönemden daha başarılı, şehir için daha kıymetli olmasını diliyorum.” Dedi.

Seçil Adalet Işık, park için alınan kararı hatırlattı

Oğuzhan Özşahin’in ardından söz isteyen CHP’li Meclis Üyesi Seçil Adalet Işık, “Acısıyla tatlısıyla 5 yılı geçirdik. Umarım Aliağa yeni dönem için sağlıklı bir seçim yapar. Umarım 1 Nisan sabahı, kadın bakış açısıyla, barışçıl, aydınlık, anaların ağlamadığı, kadınların öldürülmediği, işçilerin kapının önüne konmadığı bir seçimle uyanırız. Tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Belediyecilik vefa demektir. Biz bu mecliste bir karar almıştık. Hakkı Ülkü’nün ve Mehmet Emin Şavur’un adının bir parka verilmesi ile ilgili. Bunu gerçekleştiremedik. 31 Mart’a kadar bu şansımız var. Başkanım, ben sizden ve meclisimizden rica ediyorum. Çünkü sizin adınız da emek verdiğiniz Aliağa’da bir yere verilmeli diye düşünüyorum. Emeklerinden dolayı tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Hilal Sadıkoğlu Akar, “En büyük teşekkürüm başkana”

Seçil Adalet Işık’ın ardından söz alan Hilal Sadıkoğlu Akar, “Güzel ve özverili bir 5 yıl geçirdik. Ben de diğer meclis üyesi arkadaşlarımız gibi tüm meclis üyesi arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum, 5 yıl içindeki uyumlu çalışma için. Ama grubum ve kendim adına en büyük teşekkürüm size olacak başkanım. Bu 5 yıl içerisinde başımızı önümüze eğdirmediğiniz için, verdiğiniz her sözü yerine getirdiğiniz için, hepimizi derinden sarsan büyük ulusal olaylarda bu bölgelere bizim elimizi ulaştırdığınız için, Aliağa’da çocukların gülebildiği, girebildiği alanlar yarattığınız için, kadınların gece rahatça sokağa çıkıp dolaşabileceği parklar ve sosyal tesisler oluşturduğunuz için, ‘benim işim, senin işin’ diye ayırmadan Aliağalı rahat etsin diye hizmet ettiğiniz için teşekkür ediyoruz.” Dedi.

Serkan Acar, “Güzel olan her şeyde payınız var”

Toplantıda son konuşmayı yapan Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar ise, “Çok verimli ve güzel bir 5 yıl geçti. Mutlaka beğenilen işler olacak, beğenilmeyen işler olacak. Gereklidir denilen olacak, gerekli değildir denilen olacak. Takdir milletindir. Milletimiz mutlak suretle en doğru kararı verir. Lakin bu 5 yıllık süre zarfında ne iş yapıldıysa şunu bilesiniz ki her birinizin bunda payı var. Güzel olan her şeyde payınız var. Ben görev yapan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” Diye konuştu.

Nisan ayı toplantısı seçim sonuçları açıklandıktan sonra

Aliağa Belediye Meclisi’nin Nisan ayı Olağan Toplantısı, ilçe seçim kurulunun 31 Mart Yerel Seçimleri’nin kesin sonuçlarını ilanından sonraki 5. gün yapılacak.

(VOLKAN GÜNDÜZ)

  
Son Eklenen Haberler