22 Haziran 2024, Cumartesi

“Bizi politik oyunlarınıza kurban edemezsiniz”

7 Haziran 2024, Cuma 08:19

     


İşlerinden çıkarılan İZDOĞA ve İZENERJİ işçileri, Kültürpark İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı holü önünde basın açıklaması gerçekleştirdi.  İşçiler, İzmir Büyükşehir Belediyesi’ndeki siyasetçilere ve bürokratlara, “Bizi politik oyunlarınıza kurban edemezsiniz” diye seslendi.

Personel fazlalığı gerekçesiyle işten çıkartılan ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay’ın makamının da bulunduğu Egemenlik Evi önünde eylem yapan işçiler, CHP İzmir İl Başkanlığı binasının ardından Kültürpark İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı holü önünde de basın açıklaması gerçekleştirdi. İşçiler adına basın açıklamasını okuyan eski İZENERJİ işçisi Süheyla Konuk, Tugay’ın ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin emekçilere yönelik tavrıyla AK Parti’den farkı olmadığını ifade eden etti.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ndeki siyasetçilere ve bürokratlara, “Bizi politik oyunlarınıza kurban edemezsiniz” diye seslenen Konuk, “Hepimiz işimizin başındayken alelacele işten atıldığımıza dair bilgi aldık. Kimimiz sınıfta öğrencileriyle dersteydi, kimimiz katı atıkta çöp ayrıştırıyordu, kimimiz sırtında yük taşıyordu Çalıştığımız birimlerde eksik personelle çalışıyorduk, birçoğumuz çalıştığı şu kısa zamanda bile fazla mesai yapmak zorunda bırakıldık. Buradan bir daha sesleniyoruz, siyasi figürlerin kendi aralarındaki hırslarına, ihtiraslarına ve politik oyunlarına bizleri kurban edemezsiniz. Buna izin vermeyeceğiz” diye konuştu.

(SERKAN SELİNGİL)

 

  
Son Eklenen Haberler