131019098
26 Ekim 2021, Salı

ÜYELERE İNGİLİZCE EĞİTİM DESTEĞİ

7 Ekim 2021, Perşembe 06:07

     


Aliağa Ticaret Odası (ALTO) ile İngiliz Kültür Yabancı Dil Kursu arasında, oda üyeleri ve birinci derece yakınlarına indirim uygulanmasına ilişkin protokol imzalandı.

Aliağa Ticaret Odası ve İngiliz Kültür Yabancı Dil Kursu arasında protokol imzalandı. Protokole göre, Aliağa Ticaret Odası üyeleri ve birinci derece yakınları, İngiliz Kültür Yabancı Dil Kursu tarafından verilen dil eğitimlerinden indirimli olarak faydalanabilecek. ALTO’da, Başkan Ömer Ertürk ile Aliağa İngiliz Kültür Yabancı Dil Kursu Şube Müdürü Alper Geçgel arasında imzalanan ve 2021 ve 2022 yılı için geçerli olacak protokol kapsamında yeni kayıtlar için kurumun kendi uygulayacağı indirim oranları üzerinden ilave indirimler uygulanacak.

Yüzde 10 indirim yapılacak

Protokolün detayları ise şöyle: “7-11 yaş yaz ve güz dönemi (156 saat) yüzde 10 indirim, 11-15 yaş yaz ve güz dönemi (200 saat) yüzde 10 indirim, yetişkin (16 yaş üstü, 300 saat) yüzde 10 indirim yapılacak.” ALTO Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Ertürk, Oda olarak üyelerinin çeşitli alanlardaki ihtiyaçlarını karşılamalarında destek olmak için protokoller imzaladıklarını söyledi. İletişimin en üst seviyede kullanıldığı günümüzde dünyadaki gelişmeleri takip edebilmek adına en azından evrensel bir dil olan İngilizceyi, hatta yanında imkan varsa diğer yabancı dilleri öğrenmenin önemine değinen Başkan Ertürk, “Bu düşünceyle İngiliz Kültür Yabancı Dil Kursu ile eğitim iş birliği protokolü imzalamış bulunuyoruz. Öncelikle bu işbirliğinin iki kurum ve protokolden faydalanacak üyelerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

(DERYA SÜNER)  
Son Eklenen Haberler