13 Haziran 2024, Perşembe

2023’ün son meclisi toplandı

7 Aralık 2023, Perşembe 06:51

     


Aliağa Belediyesi Aralık ayı Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda başkanlıktan gelen önergeler ve komisyonlardan gelen raporlar görüşüldü.

Aliağa Belediyesi Aralık ayı Olağan Meclis Toplantısı, Belediye Başkanı Serkan Acar yönetiminde yapıldı. Belediye Meclis Salonu’nda 7 Kasım 2023 tarihli meclis tutanağının okunup onaylanmasıyla başlayan toplantıda başkanlıktan gelen önergeler ve komisyonlardan gelen raporlar görüşüldü. Alia Park içerisinde faaliyet gösteren rehabilitasyon merkezinin hizmet kalitesinin artırılmasına yönelik olarak Aliağa Belediyesi ile İzmir Demokrasi Üniversitesi arasında iş birliği yapılmasını, tüm iş ve işlemler için Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’a yetki verilmesini içeren madde oy birliği ile kabul edildi. Aliağa Spor ve Yaşam Merkezi içerisinde açılması planlanan ve daha önce 15 yıllığına Kültür ve Turizm Bakanlığı’na tahsisine karar verilen Bebek Çocuk ve Yetişkin Kütüphanelerinin tahsis sürelerinin 29 yıla çıkarılması için Başkan Serkan Acar’a yetki verilmesini içeren madde de oy birliğiyle kabul edildi. 

Işık, “Meclisin yüzde 50’sinin kadın olmasını diliyorum”

Toplantının dilek ve temenniler bölümünde söz alan CHP’li Meclis Üyesi Seçil Adalet Işık, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü ile Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verilişinin 89. Yıldönümüyle ilgili açıklamalarda bulundu. Işık, “5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü’nü ve 89 yıl önce ulusal kurtuluş mücadelemizin paydaşı, omurgası biz kadınların seçme ve seçilme hakkını elde ettiği büyük ve anlamlı günü kutluyor, varlık mücadelesinde ön saflarda yer alan yürekli kadınlarımıza hayatın her alanında ortaya koydukları emekleri ve fedakârlıklarından dolayı sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Buradaki arkadaşlarımı da seçme ve seçilme haklarını kullandıkları için kutluyorum. Bizden sonra görev yapacak meclisin yüzde 50’sinin kadın olmasını diliyorum” diye konuştu. Aliağa Belediye Meclisi’nin bir sonraki toplantısı 2 Ocak 2024 Salı günü, saat 18.00’de gerçekleştirilecek.

(VOLKAN GÜNDÜZ)

 

 

 

 

  
Son Eklenen Haberler