131019098
5 Ağustos 2021, Perşembe

TÜGVA ŞEHİTLER İÇİN LOKUM DAĞITTI

8 Mart 2021, Pazartesi 06:24

     


Türkiye Gençlik Vakfı Aliağa Temsilciliği (TÜGVA) Lise Koordinatörlüğü, helikopter kazasında şehit olan askerler ile tüm şehitlerimiz için Demokrasi Meydanı’nda lokum ve gül suyu dağıttı. TÜGVA ekipleri ayrıca, Karakuzu Ortaokulu’nda ihtiyaç sahibi öğrencilere giyim yardımında bulundu.

Türkiye Gençlik Vakfı Aliağa Temsilciliği şehitlerimiz için Demokrasi Meydanında lokum ve gül suyu dağıttı. TÜGVA Aliağa İlçe Lise Koordinatörü Berkan Alkan; “Biz, Türkiye Gençlik Vakfı Aliağa İlçe Temsilciliği Lise Koordinatörlüğü olarak bu milletin bekası ve geleceği için canını ortaya koyan şehitlerimizi asla unutmayacağız. Yarınlarımızın umudu olan gençlerimizin her alanda da yanında olup ülkemizi ve milletimizi her alanda savunan bir gençlik yetiştirme gayretinde olacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın.” Dedi.

İhtiyaç sahibi öğrencilere yardım eli

Türk Gençlik Vakfı (TÜGVA) Aliağa İlçe Temsilciliği Ortaokul Koordinatörlüğü, ihtiyaç sahibi öğrencilere de yardım eli uzattı. Karakuzu Ortaokulu’nda ihtiyaç sahibi öğrencilere giyim malzemesi dağıtıldı. TÜGVA Aliağa İlçe Temsilciği Ortaokul Koordinatörü Eray Türkmen, yaptığı açıklamada; "Türkiye Gençlik Vakfı, dünya üzerinde iyi ve güzele dair ne varsa savunan, her daim hakkın ve adaletin tarafında olacak bir nesil yetiştirme amacıyla kurulmuş yeni nesil bir gençlik vakfıdır. Bu manada bölgemizde bulunan, maddi ve manevî mânâda ihtiyaç sahibi olan her bireye ulaşmak ve ihtiyaç sahibi bireylere yardım elini uzatmak bizlerin asli vazifelerinden birisidir. Bu gaye ile çıktığımız yolda hayırsever büyüğümüz Sayın Turan Çetiner abimize minik yürekleri sevince boğduğu giyecekleri gönderdiği için teşekkürlerimizi bir borç biliyoruz." dedi.

(ESİN ÇETİN)  
Son Eklenen Haberler