131019098
28 Kasım 2021, Pazar

KARABAĞ ZAFERİ’NİN 1. YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLADILAR

8 Kasım 2021, Pazartesi 06:53

     


Karabağ Zaferi’nin 1. Yıl dönümü, Alp Oğuz Anadolu Lisesi’nde coşkuyla kutlandı.

Alp Oğuz Anadolu Lisesi’nde, Karabağ Zaferi’nin 1.yıl dönümü nedeniyle kutlama programı düzenlendi. Okul Müdürü Ali Gürlek'in açılış konuşmasının ardından, Azerbaycan Asker Aileleri Cemiyeti Türkiye Başkanı Roza Alikızı Ay, Alp Oğuz Anadolu Lisesi Fethi Sekin Konferans Salonu’nda okul öğrencilerine dünden bugüne Karabağ hakkında bilgi verdi.

“Ermeniler, 20. yüzyılın en kanlı katliamlarından birine imza attı”

Seminere konuşmacı olarak katılan Roza Alikızı Ay, “Hocalı Katliamı, Azerbaycan'ın Dağlık Karabağ bölgesindeki Hocalı Kasabası’nda yaşanan ve Azeri sivillerin Ermenistan'a bağlı kuvvetler tarafından toplu şekilde öldürülmesi olayıdır. Ermeniler, sivilleri toplu şekilde katletti, esirlere acımasızsa işkence yaparak 20. yüzyılın en kanlı katliamlarından birine imza attı. 7 bin kişinin yaşadığı Hocalı'da savunmasız durumdaki 106'sı kadın, 70'i yaşlı, 63'ü çocuk, 613 Azerbaycan vatandaşı hayatını kaybetti. Bin aile göç etmek zorunda kaldı ” dedi.

“Karabağ Azerbaycan’dır”

Karabağ Zaferi ile büyük mutluluk ve gurur duyduklarını belirten Roza Alikızı Ay, “Türkiye ve Azerbaycan, iki devlet, bir millettir. Karabağ Azerbaycan’dır” diyerek sözlerini tamamladı. Program, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İlham Aliyev'in konuşmalarını içeren bir görsel sunumla sona erdi.

(HABER MERKEZİ)  
Son Eklenen Haberler