131019098
29 Temmuz 2021, Perşembe

SOKAK HAYVANLARI UNUTULMADI

8 Aralık 2020, Salı 06:23

     


Aliağa Belediyesi, sokağa çıkma kısıtlamalarının olduğu günlerde, sokak hayvanlarının mağduriyet yaşamaması için mama dağıtımlarını sıklaştırdı.

Aliağa Belediyesi, yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarının ihtiyaçlarını karşılamak için mama dağıtımlarına devam ediyor. Belediyenin veterinerlik birimi tarafından periyodik olarak sürdürülen mama dağıtımları sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde ise sıklaştırılıyor. Ekipler tarafından Aliağa’nın tüm mahallelerinde gerçekleştirilen çalışmalarda sokak hayvanlarının tüm yaşamsal ihtiyaçları karşılanıyor.

Sevimli dostların her zaman yanlarında olduklarını belirten Aliağa Belediyesi Veteriner Hekimi Mustafa Güçlü, “Aliağa’mızda birlikte yaşadığımız minik dostlarımız için mama ve su dağıtımlarımı gerçekleştiriyoruz. Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu bugünlerde mama ve su dağıtımları daha fazla önem taşıyor. Sevimli dostlarımızın mağdur olmaması için dağıtımlarımızı sıklaştırdık. Bu kapsamda Aliağa’nın dört bir yanına minik dostlarımızın istediği zaman mama tüketebileceği, kullanışlı mamamatikler yerleştiriyoruz. Minik dostlarımızın her zaman yanındayız.” ifadelerini kullandı.

Vatandaşlar ayrıca, sokak hayvanları ile ilgili yaşanabilecek herhangi bir olumsuzlukta Hilal Masa ALO 153 hattını arayarak ya da 0530 277 22 22 numaralı WhatsApp çözüm hattına mesaj göndererek yardım talebinde bulunabiliyor.

(DERYA SÜNER)  
Son Eklenen Haberler