30 Mayıs 2024, Perşembe

TÜPRAŞ deprem bölgesi için tek yürek

9 Şubat 2023, Perşembe 06:02

     


Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ili etkileyen 7,7 büyüklüğündeki deprem sonrasında TÜPRAŞ, akaryakıt başta olmak üzere acil ihtiyaç malzemelerinin temini için AFAD ile koordinasyon halinde afet bölgelerine destek sağlıyor.

10 ilde binlerce vatandaşın yaşamını yitirmesine, on binlercesinin yaralanmasına neden olan Kahramanmaraş merkezli deprem sonrasında TÜPRAŞ, akaryakıt başta olmak üzere diğer yaşamsal ihtiyaç malzemelerinin temini için ilk günden itibaren AFAD ile koordinasyon halinde afet bölgelerine desteğini sürdürüyor. TÜPRAŞ, iklim koşullarının giderek kötüleştiği, enerji sıkıntısının arttığı deprem bölgesinde Osmaniye, Gaziantep, Hatay, Malatya, Kahramanmaraş illeri başta olmak üzere AFAD Koordinasyonuyla iş makineleri, ambulanslar, itfaiye araçları, arama kurtarma ekiplerinin aydınlatma ihtiyaçları ve depremzedelerin ısınma gereksinimleri için yakıt desteği sağlıyor.

TÜPRAŞ Arama Kurtarma Ekipleri afet bölgesine intikal etti

Depremin ilk saatlerinde afet bölgelerine intikal eden TÜPRAŞ Arama Kurtarma ekipleri AFAD ile koordineli bir şekilde arama kurtarma çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Arama kurtarma ve enkaz kaldırma faaliyetlerinde büyük gereksinim olan iş makineleri, vinç ve jeneratör, aydınlatma ekipmanları gibi çeşitli ekipmanlar da afet bölgelerine gönderildi. Bunların yanı sıra, oluşan ilave ihtiyaçlar TÜPRAŞ Kriz Koordinasyon ekibi tarafından yine AFAD ile iletişim halinde sürekli takip edilerek gerekli takviyeler deprem bölgelerine hızla intikal ettiriliyor.

TÜPRAŞ gönüllüleri yardım için kenetlendi

Cumhuriyet tarihinin en büyük afetlerinden birinin yaralarını sarabilmek için tüm Türkiye ile tek yürek olan TÜPRAŞ, çalışanlarıyla da depremin ilk anlarından itibaren bölgeye yardım için teyakkuz halinde. TÜPRAŞ gönüllüleri ilk 24 saat içinde, Kızılay’ın başlattığı kan bağışı kampanyasına dâhil oldu. Ayrıca TÜPRAŞ çalışanlarının katılımıyla giyim, hijyen malzemesi, battaniye, ısıtıcı, bebek maması gibi acil ihtiyaçlar için seferberlik başlatıldı. Toplanan malzemeler AFAD koordinasyonunda deprem bölgelerine ulaştırılıyor.

Bölgenin temel ihtiyaçları için destek sağlanıyor

“Türkiye için tek yürek” anlayışıyla yardım seferberliğini sürdüren TÜPRAŞ, ek olarak, depremzedelerin ve gönüllülerin kullanımına yönelik olarak barınma amaçlı konteynerlerin yanı sıra yatak, kampet gibi konaklama malzemeleri, içme suları, konserve gıdalar, binlerce mont, baret ve iş kıyafeti gibi temel ihtiyaçları da AFAD kanalıyla bölgeye sevk ediyor.

(HABER MERKEZİ) 
Son Eklenen Haberler