131019098
29 Temmuz 2021, Perşembe

KAYMAKAM KARAMAN: “ALİAĞA KURALLARA UYMA KONUSUNDA ÖRNEK BİR KENT”

9 Mart 2021, Salı 07:14

     


İçişleri Bakanlığı’nın yayımladığı ‘Haftalık Tematik Denetimler’ konulu genelge kapsamında Aliağa’da Kovid-19 denetimleri gerçekleştiriliyor. Denetimlerin sıklaştırılacağını belirten Kaymakam Ömer Karaman, kurallara uyma konusunda Aliağa’nın örnek bir kent olduğunu söyledi.

Aliağa Kaymakamı Ömer Karaman ve Belediye Başkanı Serkan Acar’ın katıldığı Kovid-19 denetimlerine İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Balıkçıoğlu, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Serdar Berk ile emniyet, zabıta ve ilçe tarım müdürlüğüne bağlı ekipler eşlik ediyor.

Denetimler sıklaştırılacak

Genelge gereği ilk olarak Aliağa genelinde faaliyet gösteren restoran, lokanta, kafeterya, tatlıcı, pastane gibi yeme içme yerleri ile kahvehane, kıraathane, kır/çay bahçesi, dernek lokali gibi umuma açık yerlere denetim gerçekleştirildi. Yapılan denetimlerde işletme sahiplerine yüzde 50 kapasite ile hizmet verilmesi, maskesiz müşteri kabul edilmemesi, masalar arasında bulunan sosyal mesafenin 1,5 metre olması, müşterilerin HES Kodu ile kabul edilmesi, ‘Kapasite Sınırlaması Sonrası Oturma Düzeni’ planının müşterilerin görebileceği şekilde asılması gerekliliği konusunda bilgilendirmeler yapıldı. Kovid-19 denetimlerinin sıklaştırılacağını belirten Kaymakam Ömer Karaman, kurallara uyma konusunda Aliağa’nın örnek bir kent olduğunu söyledi.

(DERYA SÜNER)  
Son Eklenen Haberler