22 Haziran 2024, Cumartesi

Yörükler güzel havanın tadını çıkardı

9 Mayıs 2023, Salı 06:04

     


Aliağa Yörükler Derneği üyeleri ile Tüpraş Halk Eğitimi Merkezi Türk Halk Oyunları Ekipleri, Samurlu Obapark Sosyal Tesisleri’nde hafta sonu bir araya gelerek güzel havanın tadını çıkardılar.

Aliağa Yörükler Derneği üyeleri ile Tüpraş Halk Eğitimi Merkezi Türk Halk Oyunları Ekipleri, hafta sonu Aliağa Belediyesi tarafından Samurlu Mahallesi’nde bulunan Obapark Sosyal Tesisleri’nde bir araya gelerek güneşli havanın tadını çıkardı. Kurulan piknik masaları, sokak oyunları ve folklor ekipleri tarafından gerçekleştirilen halk oyunları Obapark’ta renkli görüntüler oluşturdu.

“Vatandaşlarımızı Obapark’ta Ağırlayacağız”

Samurlu Obapark Sosyal Tesisleri’ni Aliağalılar için en iyi şekilde değerlendirmek istediklerini belirten Aliağa Yörükler Derneği Başkanı Tuncay Narşap, “Aliağa Belediye Başkanımız Serkan Acar, hem Aliağalıların hem de bölge halkının gelip huzurla ve keyifle vakit geçirebileceği Obapark Sosyal Tesisleri’ni bizlere kazandırdı. Bunun için kendisine çok teşekkür ediyoruz. Bugün havanın da güzel olmasıyla birlikte dernek üyelerimiz ve aileleriyle birlikte Obapark’ta piknik yapmak istedik. Bizim için güzel, eğlenceli bir hafta sonu oldu. Aliağa Yörükler Derneği olarak bundan sonra da tüm Aliağalı vatandaşlarımızı Obapark’ta ağırlayacağız” dedi.

(DERYA SÜNER)  
Son Eklenen Haberler