131019098
13 Nisan 2021, Salı

MİLLİ EĞİTİM’DEN 15 TEMMUZ'A ÖZEL BİLGİ YARIŞMASI

9 Temmuz 2020, Perşembe 06:34

     


Milli Eğitim Bakanlığı’nca "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Liseliler Çevrimiçi Bilgi Yarışması" düzenlenecek. Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Bayhan bakanlık tarafından düzenlenen yarışmayı duyurdu.

Milli Eğitim Bakanlığı’nca düzenlenecek olan "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Liseliler Çevrimiçi Bilgi Yarışması’nı Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Bayhan duyurdu. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü etkinlikleri kapsamında planlanan etkinliklerin ilki olan "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Liseliler Çevrimiçi Bilgi Yarışması" ile şehitlerimizin yad edilmesi, gazilerimize minnet ve şükranlarımızın sunulması, demokrasi zaferinin ve FETÖ yapılanmasının verdiği zararın daha etkili anlatılması hedefleniyor. Yarışmada dereceye giren öğrencilere günün ruhuna yakışır birer hatıra seti hediye edilecek. Yarışmaya katılmak isteyen öğrencilere çağrıda bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Bayhan, “Bakanlığımız tarafından organize edilen yarışmamıza Aliağalı öğrencilerimizin de katılım göstermesini istiyorum.” İfadelerini kullandı.

Yarışmaya kimler katılabilecek?

Yarışmaya, Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmi ve özel ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören öğrenciler katılabilecek. Yarışmaya başvuru, "http://ogmmateryal.eba.gov.tr/yarisma" adresinden yapılabilecek. Başvurular yarışma saatine kadar devam edecek. Yarışmaya, başlangıç saatinden 15 dakika önce Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasıyla giriş yapılacak.

Yarışma ne zaman yapılacak?

Yarışma, 14 Temmuz'da saat 14.30'da gerçekleştirilecek. 20 sorudan oluşacak yarışmada sorular, eş zamanlı olarak EBA TV, "http://ogm.eba.gov.tr/yarisma-başvuru" adresinden yayımlanacak. Yarışma sonuçları 14 Temmuz saat 17.00'de "ogm.meb.gov.tr"den açıklanacak.

(ESİN ÇETİN)  
Son Eklenen Haberler