15 Temmuz 2024, Pazartesi

Emekli Sen’den geleneksel dayanışma yemeği

9 Eylül 2022, Cuma 06:26

     


DİSK’e bağlı Emekli Sen’in Aliağa Şubesi, üyeleriyle geleneksel dayanışma yemeğinde bir araya geldi.

Emekli Sen Aliağa Şubesi üyeleriyle dayanışma yemeğinde bir araya geldi. Her yıl geleneksel olarak düzenlenen yemek bu yıl Akşam Güneşi Cafe Restaurant’da gerçekleştirildi. Yemeğe; Emekli Sen Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Hüseyin Özkaynak, Emekli Sen Ege Bölge Baş Temsilci Yardımcısı Ahmet Levent Daşkın, CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, CHP Aliağa İlçe Başkanı Özlem Şan Oğuzhan ve yönetimi, CHP’li Aliağa Belediye Meclis Üyeleri, İYİ Parti Aliağa İlçe Yönetimi, HDP Aliağa İlçe Eş Başkanı Fatih Polatlı ve yönetimi, STK temsilcileri, Alevi Kültür Dernekleri Aliağa Şube Başkanı Celal Süslü, oda temsilcileri, mahalle muhtarları ve üyeler katılım gösterdi.

Yeşiltepe, “Bize eylemlerden sonra dostça eğlenmek düşüyor”

Yemek öncesinde Emekli Sen Aliağa Şube Başkanı Sabahattin Yeşiltepe açılış konuşmasını yaptı. Yeşiltepe, “Nazım Hikmet’in de dediği gibi ‘Yaşamak şakaya gelmez. Yaşamayı ciddiye alacaksın.’ Dizelerini şiar edinmiş bir topluma hitap etmekten mutluluk duyuyorum. Bu topluluğun insanca yaşamayı ilke edinmiş, haksızlığa, hukuksuzluğa karşı direnen, emekleri, dirençleri bulunduğu yaştan daha gençtir. Haksızlığa karşı durmak yok mücadeleye devam diyen dostlarla beraberiz. Onun için konuşurken dikkat etmek gerekiyor. Emeğe karşı isyanını, ezilene karşı dik duruşu, umutsuzluğu kabul etmeyen, umutsuzca yaşanılmaz umuda hayatla sarılan bulunduğu yeri yaşanılabilir yapan yoldaşlarla beraberiz. Saraylarla, saltanatlarla değil, toplumun içerisinde çoban ateşleri yakanlarız. Ülkenin tüm acımasızlıklarına topyekün mücadele edenlerdeniz. Ne çocuğumuzun geleceğini karartmalarına ne kadınlarımıza yapılan zulme ne emekliyi ülkenin gereksizi görenlere, EYT’lisini hor görenlere, işçisine, memuruna, köylüsüne, çevresini talan edene, hırsızına, yobazına aman demeyen bu acımasızlığa aklıyla fikriyle, demokratik yollarla mücadele eden, etmesini bilen yoldaşlarla beraberiz. Yani dostlar sofrasındayız. Belki mutluluğun resmini çizemeyiz ama halkın mutlu olması için mücadele etmesini bilenlerdeniz. Geliyor gelmekte olanlardanız. Şimdi bize eylemlerden sonra dostça eğlenmek düşüyor.” Dedi.

Beko, “Mustafa Kemal Atatürk demek vatan demek”

Sabahattin Yeşiltepe’nin ardından CHP Aliağa İlçe Başkanı Özlem Şan Oğuzhan davetlileri selamladı. Ardından CHP İzmir Milletvekili Kani Beko konuşma yaptı. Beko, davetlileri selamlayıp, “Geçtiğimiz günlerde TBMM eski Başkanı şöyle bir ifade kullandı; ‘Türkiye’de birçok şehirlerde bir kurşun bile atılmadan bu şehirler teslim alındı.’ Ben seni lanetliyorum. Lanet olsun senin gibi meclis başkanına. Ulusal Kurtuluş Savaşımız 26 Ağustos’ta başladı, 30 Ağustos Zafer Bayramı ile bize bu güzel vatanı emanet eden başta Mustafa Kemal Atatürk’e silah arkadaşlarına, Anadolu’nun kadim dostlarına binlerce kere teşekkür ediyorum. Mustafa Kemal Atatürk demek vatan demek.” İfadelerini kullandı. Daha sonra türkülerle dolu bir gece yaşandı.

(ESİN ÇETİN)  
Son Eklenen Haberler