131019098
28 Kasım 2021, Pazar

TAZİYE EVİ’NDEN SONRA MEYDAN PROJESİ DE TAMAMLANIYOR

9 Ekim 2021, Cumartesi 06:13

     


Aliağa Belediyesi tarafından Yukarı Şehitkemal’de yapılan Meydan Projesi tamamlanıyor. Belediye Başkanı Serkan Acar, Yukarı Şehitkemal Mahallesi’nde Muhtar Kasım Ercan ile birlikte yapılan çalışmaları inceledi.

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Yukarı Şehitkemal’de yapımı devam eden Meydan Projesi çalışmalarını inceledi. Proje kapsamında bugüne kadar mevcutta var olan derenin ıslahı yapıldı. Kot farkı ortadan kaldırılarak araç yolu ile istinat duvarı yapıldı. Tesviye çalışması tamamlanarak bordür çalışmasına başlandı. Aliağa Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürlüğü ekiplerince mahalle genelinde temizlik, bakım ve onarım çalışmaları gerçekleştirildi.

Kısa süre içinde tamamlanması planlanıyor

Yukarı Şehitkemal Mahallesinin ihtiyaç duyduğu projeleri gerçekleştiren Aliağa Belediyesi öncelikle mahalleye muhtarlık binası yanında mahalle sakinlerince kullanılmak üzere taziye evi kazandırdı. Ardından mahallenin yıllardır ihtiyacı olan Meydan projesi başlatıldı. Düğün ve köy etkinliklerinin yapılabileceği, otopark olarak kullanılabilecek çok işlevli 2500 m2 toplam alana sahip Meydan Projesinin kısa süre içinde tamamlanması planlanıyor. Proje kapsamında Çocuk oyun alanları, kamelyalar ve 1000 m2 bitkilendirilmiş yeşil alan bulunuyor.

Muhtar Kasım Ercan: “Başkanımıza çok teşekkür ediyorum”

Aliağa Belediyesi’nin mahallede yaptığı çalışmalardan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Yukarı Şehitkemal Mahallesi Muhtarı Kasım Ercan, “Belediye Başkanımız Serkan Acar’ın sadece belediye başkanı olarak değil, arkadaş olarak yanına gidiyoruz. Her şeyi serbestçe anlatabiliyoruz ona. Başkanımız parti ayrımı yapmadan Aliağa’nın tüm köylerine hizmet götürüyor. İki yıl öncesine kadar Yukarı Şehitkemal Mahallemizde ne oturacak bir yer vardı ne de mahalle sakinlerinin bir araya gelebileceği bir yer vardı. Allah razı olsun, mahallemize güzel bir taziye evi yaptı. Meydanımızda mahalle sakinleri için çok güzel bir projenin çalışmaları sürüyor. Yukarı Şehitkemal halkı adına Başkanımız Serkan Acar’a çok teşekkür ediyorum” dedi.

(DERYA SÜNER)  
Son Eklenen Haberler