14 Haziran 2024, Cuma

Türk-İş Başkanlar Kurulu Aliağa’da toplandı

9 Kasım 2022, Çarşamba 07:02

     


Türk-İş İzmir Bölge Temsilciliği Başkanlığında, Türk-İş'e bağlı tüm sendika başkanlarının katılımıyla yapılan Başkanlar Kurulu Toplantısı Aliağa’da gerçekleştirildi.

Türk-İş İzmir Bölge Temsilciliği Başkanlığında Türk-İş'e bağlı tüm sendika başkanlarının katılımıyla yapılan Başkanlar Kurulu Toplantısı, Petrol İş Sendikası Aliağa Şubesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Başkanlar Kurulu toplantısına, Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu 3. Bölge Temsilcisi Hayrettin Çakmak, Petrol İş Sendikası Aliağa Şube Başkanı Hasan Toptan ve yönetimi, ayrıca Türk İş’e bağlı sendika başkanları katılım gösterdi. Toplantının açılış konuşmasını Petrol İş Sendikası Aliağa Şube Başkanı Hasan Toptan yaptı. Toptan, “10 ve ya 12 yıldan beri Türk İş’in böyle bir organizasyonu Aliağa’da yapılmıyordu. O yüzden bu organizasyon bizim için önemli. Aliağa bir işçi kentidir. Son dönemde olan olaylar, özellikler Tüpraş’ta yaşadığımız şeylerden sonra sağ olsun Hayrettin başkan hep yanımızdaydı. Biz burada bir şeyler yaparken sizlere güveniyoruz. Türk İş ve Türk İş’e bağlı şubeler her zaman yanımızda. O dönemde bizi arayıp ve ya yanımıza gelip bizlere destekler verdiğiniz için ayrıca teşekkür ediyorum.” dedi.

“Yürüttüğümüz faaliyetleri şube başkanlarımıza aktarıyoruz”

Petrol İş Sendikası Aliağa Şube Başkanı Hasan Toptan’ın ardından Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu 3. Bölge Temsilcisi Hayrettin Çakmak konuşmasına başladı. Çakmak, “Bizler her ay her bir sendikamızın ve ya şubemizin organizasyonu adı altında aylık rutin toplantılarımızı yapıyoruz. Gündemimizi masaya yatırıyoruz. Faaliyetlerimizi masaya yatırıyoruz. Bilhassa Türk İş 3. Bölge Başkanlığında yürüttüğümüz faaliyetleri şube başkanlarımıza aktarıyoruz. Şube başkanlarımız aylık raporumuzdan haberdar olmuş oluyorlar. Biz de kendilerini dinlemiş oluyoruz. Bir ihtiyaçları olduğunda birlikte karar alarak çözüm odaklı paylaşımlarda bulunuyoruz.” İfadelerini kullandı. Konuşmanın ardından Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu 3. Bölge Temsilciliğinin aylık faaliyet raporu okundu. Daha sonra Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu 3. Bölge Temsilcisi Hayrettin Çakmak, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Çektirilen hatıra fotoğrafının ardından toplantı son buldu.

(ESİN ÇETİN)  
Son Eklenen Haberler