131019098
25 Mayıs 2024, Cumartesi

İş dünyası yardıma koşuyor

10 Şubat 2023, Cuma 06:25

     


Deprem felaketinin ardından İzmir Valiliği izniyle tek yürek olan İzmir’in 20 oda, borsa ve sivil toplum kuruluşu ile 16 organize sanayi bölgesi, afet bölgesine yardım gönderdi. Yardım eden kurumlar arasında Aliağa Ticaret Odası, İMEAK Deniz Ticaret Odası Aliağa Şubesi ve Aliağa Organize Sanayi Bölgesi de bulunuyor.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ili etkileyen 7,7 büyüklüğündeki tüm Türkiye’yi acıya boğan deprem felaketi ardından İzmir Valiliği izniyle, İzmir’deki 20 oda, borsa ve sivil toplum kuruluşu ile 16 organize sanayi bölgesi, afet bölgesine nakdi ve ayni yardım ulaştırdı. 351 kişilik gönüllü yardım ekibi arama kurtarma çalışmalarına katıldı, 10 ilde mahsur kalan depremzedeler otobüslerle İzmir’e getirilmek üzere yola çıkarıldı.

İzmir tek yürek

İMEAK Deniz Ticaret Odası Aliağa Şubesi, Aliağa Ticaret Odası, İzmir Ticaret Odası, Ege Bölgesi Sanayi Odası, İzmir Ticaret Borsası, Ege İhracatçı Birlikleri, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi, Ege Genç İş İnsanları Derneği, Ege Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği, İzmir Sanayiciler ve İş İnsanları Derneği, Batı Anadolu Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu, il sınırı içerisinde bulunan organize sanayi bölgeleri, Bayındır Ticaret Odası, Bergama Ticaret Odası, Menemen Ticaret Odası, Ödemiş Ticaret Odası, Ödemiş Ticaret Borsası, Selçuk Ticaret Odası, Tire Ticaret Odası ve Torbalı Ticaret Odası tarafından deprem bölgesindeki vatandaşlara destek olmak amacıyla başlatılan “İzmir Yardıma Koşuyor” kampanyası hız kesmeden devam ediyor.

Kısa sürede seferber olundu

36 kurumun iş birliğinde 6 Şubat Pazartesi günü başlayan kampanya kapsamında şuana kadar 16 milyon 88 bin Türk Lirası nakdi bağış toplandı. Monttan ısıtıcıya, battaniyeden uyku tulumuna yüzlerce yardım malzemesi afet bölgesine ulaştı. 104 kişilik gönüllü yardım ekibi Gaziantep-Nurdağ’a, 100 kişilik yardım ekibi Hatay, Kahramanmaraş ve İskenderun’a, 147 kişi Adıyaman’a gönderildi. Depremden etkilenen Adıyaman, Antakya, Diyarbakır, Elbistan, Elazığ, Gaziantep, Hatay, İskenderun, Kahramanmaraş, Malatya ve Urfa’ya ulaşan yardım araçları, malzemeleri teslim ettikten sonra bu illerdeki depremzedeleri İzmir'e getirmek üzere yola çıktı.

(SAMİYE ÖZTÜRK) 
Son Eklenen Haberler