131019098
22 Ekim 2021, Cuma

STK’LARDAN AMİRAL BİLDİRİSİNE TEPKİ

10 Nisan 2021, Cumartesi 06:20

     


Aliağa’da temsilciliği bulunan bazı sivil toplum örgütleri geçtiğimiz günlerde gündeme gelen 104 emekli amiralin bildirisine karşılık açıklamada bulundu.

Aliağa’da temsilciliği bulunan bazı sivil toplum örgütleri, Montrö Boğazlar Sözleşmesi’yle ilgili bildiri yayımlayan emekli 104 amirallere tepki gösterdi. Demokrasi Meydanı’nda toplanan Türkiye Gençlik Vakfı Aliağa İlçe Temsilciliği, Eğitime Destek Platformu, İnsani Yardım Vakfı Aliağa İlçe Temsilciliği, Hayrat Vakfı Aliağa İlçe Temsilciliği, Memur-Sen Sendikası Aliağa İlçe Temsilciliği ortak bir basın açıklaması gerçekleştirildi.

“Bizler vatan nöbetimizin başındayız; hodri meydan”

Basın açıklamasını Türkiye Gençlik Vakfı Aliağa İlçe Temsilcisi Muhammet Keskin okudu. Kesin açıklamasında, “Bizler vatan nöbetimizin başındayız: hodri meydan. Bu aziz millet, tarihin en organize ve en alçakça kalkışmalarına karşı yekvücut olup ayağa kalkmış, kendisine biçilmek istenen kefeni yırtıp atmış, kendisini tarih sahnesinin dışına atmak isteyen dâhili ve haricî düşmanlarına bir daha asla unutamayacakları hezimetler yaşatmıştır. 15 Temmuz'da verilen dersi idrak etmekten uzak müptezeller, bir gece vakti toplanıp bu milletin iradesine karşı bildiri yayınlama cüretine ve hadsizliğine kalkışmışlardır.” Dedi.

“Gerektiğinde bin gider bir döneriz, ama zaferle döneriz”

Konuşmasına millet iradesinden söz ederek devam eden Keskin, “Millet iradesine karşı hâlâ bu gibi anti demokratik girişimlerden, darbe imalı bildirilerden, milletin kendilerine verdiği rütbeleri millete karşı kullanmaya kalkan bedhahlardan bir sonuç alabileceğini düşünenler varsa, onlara ve tüm uzantılarına karşı buradan İzmir Aliağa’dan Demokrasi Meydanından haykırarak ilan ediyoruz: Hodri Meydan. Milletimizin emrinde ve hizmetinde olmayı en yüksek rütbe, en büyük şeref ve şan kabul eden Sivil Toplum Kuruluşları olarak dün olduğu gibi bugün de vatan nöbetindeyiz. Dâhili ve haricî bütün bedhahlar, hainler ve onların her türlü uzantıları bilmeliler ki, biz gerektiğinde bin gider bir döneriz ama zaferle döneriz.” İfadelerini kullandı.

(ESİN ÇETİN) 
Son Eklenen Haberler