21 Haziran 2024, Cuma

Belediye meclisinin gündemi “deprem”

11 Şubat 2023, Cumartesi 06:09

     


Aliağa Belediye Meclisi, Şubat ayı Olağan Meclis Toplantısı’nı gerçekleştirdi. Toplantıda Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar ve meclis üyeleri, deprem felaketi ile ilgili üzüntülerini dile getirdi.

Aliağa Belediyesi Şubat ayı Olağan Meclis Toplantısı, Belediye Başkanı Serkan Acar yönetiminde gerçekleştirildi. 7 Şubat tarihinde yapılması gereken meclis toplantısı, Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen deprem felaketi sonrasında ertelenerek 9 Şubat’ta gerçekleştirildi.

“Aliağa’mızda herkes gayret içerisinde”

Toplantı açılışını yapmadan önce yaşanan deprem felaketi ile ilgili üzüntülerini dile getiren Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, “Acımız çok büyük. Salı günü yapacağımız meclisi o nedenle ötelemiştik. Yasa gereği yapmamız gerektiği için meclisi gerçekleştireceğiz. Deprem dolayısıyla vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyorum. Bu deprem sürecinde Aliağa’mızda da herkes elinden geldiğince, bir yaraya merhem olabilir miyim diye gayret içerisinde. Bu noktada da tüm vatandaşlarımıza, STK’larımıza, kurumlarımıza teşekkür ediyorum. Allah milletimize ve devletimize zeval vermesin.” diye konuştu.

Hipoterapi merkezinin 10 yıl süre ile kiralanması kabul edildi

Bir önceki toplantıya ait meclis tutanağının okunup oylanmasının ardından başlayan toplantıda başkanlıktan gelen önergeler ve komisyonlardan gelen raporlar görüşüldü. Komisyondan gelen raporlar kapsamında, mülkiyeti Aliağa Belediyesi’ne ait, Çaltılıdere Mahallesi 3768 ada 31 ve 32 parseller üzerinde bulunan Hipoterapi merkezinin 10 yıl süre ile kiralanması talebinin oyçokluğu ile kabul edildiğine ilişkin İmar ve Plan Bütçe Komisyonu raporları oyçokluğu ile kabul edildi.

“Ülkemizin başı sağ olsun”

Gündem maddelerinin onaylanmasının ardından toplantının dilek ve temenniler bölümüne geçildi. Burada söz alan CHP’li Belediye Meclis Üyesi Hakan Turan, “Ülke olarak çok büyük bir felaket yaşadık. Güneydoğu’da deprem felaketi yaşandı. Bu deprem sebebiyle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımızın bir an önce şifa bulmasını diliyoruz. Hala enkaz altında olup kurtarılmayı bekleyen, yaşam savaşı veren vatandaşlarımızın da bir an önce kurtulmasını temenni ediyoruz. Ülkemizin başı sağ olsun.” dedi. Aliağa Belediyesi Mart ayı Olağan Meclis Toplantısı, 7 Mart 2023 Salı günü, saat 18.00’de yapılacak.

(SAMİYE ÖZTÜRK)  
Son Eklenen Haberler