4 Temmuz 2020, Cumartesi

YENİ LİMAN BAŞKANI BEHLÜL KARATAŞ GÖREVE BAŞLADI

11 Mart 2015, Çarşamba 10:22

     


Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yapılan liman başkanlığı atamaları kapsamında, mühendis kadrosu ile Ulaştırma 3. Bölge Müdürlüğü emrine atanan Aliağa eski Liman Başkanı Levent Köleteli’nin yerine Behlül Karataş atandı. Karataş, Aliağa’daki görevine başladı.

Şubat ayı sonu itibariyle Aliağa Liman Başkanı olarak göreve başlayan Karataş, Aliağa'nın konumu itibariyle önemli bir yere ve uluslararası arenada boy gösteren çok sayıda limana sahip olduğunu söyledi. İzmir'in ithalat-ihracat gelir payının büyük çoğunluğunun Aliağa'dan sağladığına dikkat çeken Karataş, herkesin üzerine düşen görev ve sorumluluklarını yerine getirmesi durumunda Aliağa'nın gelişiminin devam edeceğine dikkat çekti.

BEHLÜL KARATAŞ KİMDİR?

12 Mart 1980 Balıkesir'in Susurluk ilçesinde doğumlu olan Karataş, okul hayatına İnebey İlkokulu'nda başladı. 11 yaşında Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi'ne giden Karataş, lise öğrenimini tamamladıktan sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi Deniz Bilimleri Fakültesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği bölümünü kazandı. Daha sonra 2003 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi'ne giden Karataş, Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri bölümünde yüksek lisansını tamamlayarak yüksek mühendis oldu. 2005 yılında ilk stajının ardından girdiği sınavda gösterdiği başarı ile Aliağa Liman Başkanlığı'nda Gemi Sürvey Uzmanı olarak göreve başladı. 2008 Şubat ayında Bandırma Liman Başkanlığı'na atanan Karataş, 2015 yılına kadar Bandırma Liman Başkanlığı'nda Gemi Sürvey Uzmanı olarak görev yaptı. 26 Şubat 2015 itibariyle Aliağa Liman Başkanı olan Karataş, evli ve bir çocuk babası. (Tarık Demir) 
Son Eklenen Haberler