131019098
29 Temmuz 2021, Perşembe

FİDAN DAĞITIMLARININ SON DURAĞI HELVACI

11 Mart 2021, Perşembe 06:52

     


Aliağa Belediyesi’nin mahallelerde gerçekleştirdiği zeytin fidanı dağıtımlarının son durağı Helvacı oldu. Helvacılı 104 üreticiye 2 Bin 600 adet zeytin fidanı dağıtıldı.

Çıtak Mahallesi’nden “Üretimde Bereket, Üreticimize Destek” adıyla başlayan ve Çaltılıdere, Güzelhisar, Samurlu, Uzunhasanlar, Kalabak, Hacıömerli, Karaköy, Bahçedere, Aşağı Şakran, Şehitkemal, Çoraklar, Bozköy, Horozgediği, Kapukaya, Karakuzu, Yeni Şakran, Yalı, Kazım Dirik, Atatürk, Kurtuluş, Siteler, Yeni ve Kültür Mahallelerinde gerçekleştirilen fidan dağıtımları Helvacı’da son buldu.

684 üreticiye 17 bin 100 adet zeytin fidanı

Aliağa Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından organize edilen dağıtım programında Aliağa genelinde Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) kayıtlı 684 üreticiye toplam 17 Bin 100 adet zeytin fidanı teslim edildi. “Tarımsal Kalkınma ve Üreticiye Destek Projesi”nin ilk desteklemeleri olan zeytin fidanı dağıtım programına Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) dışında olup da zeytin üreticiliği yapmak isteyen tüm vatandaşlar dahil edildi.

Kamil Gedik: “Tarımsal kalkınmada gelecek için önemli bir çalışma oldu”

Fidan dağıtımlarından duyduğu memnuniyeti dile getiren Mimar Sinan Mahallesi Muhtarı Kamil Gedik, “Fidan desteklemelerinin çok önemli ve yerinde bir karar olduğunu düşünüyorum. Tarımsal kalkınmada gelecek için önemli bir çalışma oldu. Tarımsal kalkınmaya desteklerinden ötürü Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’a teşekkür ediyorum” dedi. Fatih Mahallesi Muhtarı Ahmet Doğan ise “Üreticinin ihtiyacının karşılanmasına dönük olarak yapılan çalışmadan ötürü Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’a teşekkür ediyorum” dedi.

Adil Çağlar: “Üreticilerimiz bizden teknik destek alabilir”

Aliağalı üreticilerin fidan dağıtımlarına göstermiş olduğu ilgi ve alakadan memnun kaldıklarını belirten Aliağa Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Adil Çağlar, “Tarımsal Kalkınma ve Üreticiye Destek Projesi” kapsamında ilk olarak zeytin fidanı dağıtımlarını gerçekleştirdik. 684 üreticiye toplamda 17 Bin 100 adet fidan dağıtımı yaptık. Üreticilerimizin ilgi alakası bizleri çok memnun etti. Aynı zamanda da heyecanlandırdı. Müdürlüğümüz bünyesinde tarımsal danışma ofisi kurduk. Üreticilerimiz tarımsal danışma ofisimizden sürekli olarak teknik destek alabilirler. Tarımsal kalkınma anlamında üreticilerimiz, muhtarlarımız, ziraat odamız ve ilçe tarım müdürlüğümüzle sürekli olarak diyalog halindeyiz. Zeytin fidanı dışında projelendirdiğimiz desteklemeleri de yakın bir zamanda hayata geçirmeye başlayacağız” dedi.

(DERYA SÜNER)  
Son Eklenen Haberler