23 Temmuz 2024, Salı

FETÖ bahanesiyle dolandırıcılık

11 Mart 2023, Cumartesi 07:03

     


Aliağa’da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) bahanesiyle bir kişinin 600 bin lira ve bir miktar ziynet eşyalarını dolandırdıkları iddia edilen 2 şüpheli, jandarma tarafından yakalandı.

Aliağa’da Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) bahanesiyle kendisini emniyet müdürü olarak tanıtarak bir kişinin 600 bin lira ve bir miktar ziynet eşyalarını dolandırdıkları iddia edilen 2 şüpheli, jandarma tarafından yakalandı. Şehitkemal Mahallesi'nde ikamet eden M.K, kendisini emniyet müdürü olarak tanıtan bir kişinin ağabeyi H.K'yi (77) telefonla arayarak FETÖ ile ilgili bazı sorular sorduğunu, daha sonra da para ve ziynet eşyasını getirmesini istediğini ifade ederek jandarmaya başvurdu. H.K'nin para ve ziynet eşyalarını teslim etmek üzere bu kişilerle buluşmaya gittiğinin öğrenilmesi üzerine jandarma ekipleri belirtilen adrese hareket etti.

Otomobildeki iki kişi gözaltına alındı

Bölgeye giden İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, H.K'yi Kuzey Ege Otoyolu Aliağa kesiminde yaya olarak buldu. H.K, jandarmaya, para ve ziynet eşyalarının maskeli bir kişi tarafından alındığını, kendisinin de araçtan indirildiğini belirtti. Daha sonra Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) ekiplerince otoyoldaki güvenlik kamerası kayıtlarından bulunduğu yeri tespit edilen otomobil, takibin ardından Çandarlı gişelerinde durduruldu. Otomobildeki M.K. ve A.D, gözaltına alındı. Şüphelilerin H.K'den dolandırıcılık suretiyle aldığı tespit edilen 600 bin lira ve bir miktar ziynet eşyası sahibine teslim edildi. Zanlılar, ifade işlemleri için jandarmaya götürüldü. Öte yandan operasyon anı güvenlik kamerasınca kaydedildi.

(AA)  
Son Eklenen Haberler