131019098
25 Mayıs 2024, Cumartesi

Doğubayazıtlı öğrenciler kitap okumak istiyor

11 Mayıs 2023, Perşembe 06:30

     


Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesine bağlı ilk ve ortaokul öğrencilerinin ülkemizin güzide insanları ve duyarlı İzmirlilerden istediği bir şey var. O da hayal dünyalarını geliştirecek çocuk dergileri, hikaye kitapları ve romanlar ile ilk, ortaokul ve lise sınavlarına hazırlanacakları kaynak kitaplar.

Kitap okumanın ne kadar önemli olduğu, kitap okuyan bireyin ufkunun ne kadar geliştiği hepimizin bildiği bir gerçek. Hele ki okul sıralarında olan öğrenciler için ise bu durumun ne kadar önemli olduğunu anlatmaya gerek yok. İşte Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesine bağlı yaklaşık 76 ilk ve ortaöğretim okulu öğrencilerinin de kitaba ihtiyacı var.

HİKAYE, ROMAN VE SINAV KİTAPLARI EKSİK

Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesine bağlı ilk ve ortaöğretim okullarının bir çoğunun kütüphanesi mevcut ama rafları boş. Mevcut olan kitaplar ise hem yetersiz hem de güncel değil. Okul öğrencileri hikaye, masal, çocuk dergileri roman ve şiir kitaplarının yanı sıra sınavlara daha geniş kaynaklardan çalışmalarını sağlayacak kitaplarının eksikliğini ne yazık ki yaşamakta. Geleceğimiz olan bu öğrencilerin ülkemizin güzide insanlarından ve tabi ki duyarlı İzmirlilerden, isteği ise seslerinin duyulması ve kendileri için gerekli olan kitapların kendilerine ulaşması.

Öğrencilere gerekli olan kitaplar ise şu şekilde;

- Hikaye,

- Roman,

- Masal,

- Şiir,

- Çocuk dergileri,

- İlkokul, ortaokul ve lise sınavlarına hazırlanmak için gerekli kaynak kitaplar.

Doğubayazıtlı Pınar Özen’in sosyal medyadan başlattığı bu kampanyada bağışlanacak kitapların dağıtımı ise Doğubayazıt’a bağlı Ahmed-i Hani İlçe Halk Kütüphanesi tarafından gerçekleştirilecektir.

KİTAPLARIN GÖNDERİLECEĞİ ADRES :

Doğubayazıt Ahmed-i Hani İlçe Halk Kütüphanesi

ÇİFTEPINAR MAH.BELEDİYE CD. NO:1 Doğubayazıt /AĞRI

İletişim: 0472 312 4220

e-mail: kutuphane0403@ktb.gov.tr

(SERKAN SELİNGİL)  
Son Eklenen Haberler