131019098
16 Mayıs 2022, Pazartesi

ALTO’DA ‘STRES YÖNETİMİ EĞİTİMİ’ DÜZENLEDİ

12 Nisan 2022, Salı 06:10

     


Aliağa Ticaret Odası(ALTO), üyelerine yönelik gerçekleştirdiği farkındalık eğitimlerini sürdürüyor. ALTO’ da, üyelere yönelik ‘Stres Yönetimi Eğitimi’ düzenledi.

ALTO, üyelerine yönelik eğitimlerini hız kesmeden sürdürüyor. Aliağa Ticaret M. Ender Özer Seminer Salonu’nda düzenlenen eğitimde, Elzem Akademi Eğitmeni Teyfik Bıyıklı tarafından iş dünyasında sıkça karşılaşılan stresli çalışma ortamlarında uygulanması gereken metotlar, stresin sebepleri ve bu sebeplerle başa çıkabilme yöntemleri hakkında katılımcılara bilgiler verildi. İş yaşamı ve sosyal hayatta verimliliği düşüren, fizyolojik ve psikolojik etkileri bulunan stresle başa çıkmanın yollarının da ele alındığı eğitimde, Elzem Akademi Eğitmeni Teyfik Bıyıklı, stres yönetiminin başarıya giden yolda etkileri hakkında açıklamalarda bulundu. Eğlenceli bir ortamda gerçekleşen eğitimde insanların yarattıkları sorunlu durumları kontrol altına alabilmek ve bu sırada yaşanabilecek yıkıcı duyguların etkilerini en aza indirebilmek için hayata bakış açılarında farklılık yaratabilecek ve uygulanabilmesi mümkün olan teknikler karşılıklı etkileşim yöntemi ile işlendi.

“Eğitim içeriklerimizi çeşitlendiriyoruz”

Eğitimde katılımcılara hitap eden Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Ertürk, “Oda olarak kişisel gelişimden mesleki eğitime kadar birçok alanda eğitimler düzenleyerek üyelerimizin iş süreçlerini ve ticaret hacimlerini geliştirmek, nitelikli ve belgeli iş gücüne katkı sağlamak adına eğitim içeriklerimizi çeşitlendiriyoruz. Bu eğitimle gerek iş gerek günlük yaşamımızda önemli bir yeri olan stres yönetiminin önemini kavradık. Katılımlarınız için hepinize teşekkür ederiz” dedi. Eğitimin sonunda ALTO Başkanı Ömer Ertürk katılımcılara sertifikalarını verdi.

(ESİN ÇETİN)  
Son Eklenen Haberler