131019098
11 Ağustos 2022, Perşembe

EMNİYET BAYRAM BOYUNCA DENETİMDE OLACAK

12 Mayıs 2021, Çarşamba 06:03

     


Aliağa İlçe Emniyet Müdürlüğü, 17 Mayıs’a kadar devam edecek olan tam kapanma süreci ve Ramazan Bayramı boyunca yoğun bir şekilde denetimler gerçekleştirecek.

İçişleri Bakanlığı, bayram süresince yurt genelinde yoğun şekilde denetimler gerçekleştirileceğini açıkladı. Yapılan açıklamada, "Denetimler kapsamında, şehirlerarası yollarda 1.167 yol kontrol noktası oluşturulmuş olup, bu yol kontrol noktalarında 16 bin 669 kolluk personeli görev yapacak. Denetimlerde, seyahat izin belgeleri tek tek kontrol edilecek ve seyahat izin belgesi olmadan şehirlerarası seyahat edenlerin tespiti halinde gerekli idari yaptırımlar uygulanacak" denildi.

150 kişilik personel bayram boyunca sahada olacak

Yurt genelinde yapılacak denetimler gibi Aliağa’da da Ramazan Bayramı boyunca denetimler gerçekleştirilecek. Aliağa İlçe Emniyet Müdürlüğü, ilçede Ramazan Bayramı boyunca altı noktada sabit uygulama yapacak. 12 gece bekçisi, 15 tane de mobil ekipten oluşan yaklaşık 150 kişilik personel bayram boyunca sahada olacak. Aliağa İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Balıkçıoğlu’nun da uygulama noktalarını sıklıkla ziyaret edeceği öğrenildi.

(ESİN ÇETİN)  
Son Eklenen Haberler