131019098
30 Ekim 2020, Cuma

AYIN KİTABINI HİLAL MASA’DAN ÜCRETSİZ ALIN

12 Haziran 2019, Çarşamba 06:34

     


Aliağa Belediyesi’nin “Oku, Okut” projesi kapsamında sürdürdüğü her ay bir kitap kampanyası devam ediyor. Aliağa Kent Kitaplığı’nın altıncı yayını 'Myrina ve Gryneion, Arkeolojik Yüzey Araştırmaları 2. Cilt’ Haziran ayının kitabı olarak okuyucuyla yeniden buluşuyor.

Aliağa Belediyesi’nin “Oku, Okut” projesi kapsamında sürdürdüğü her ay bir kitap kampanyası devam ediyor. Aliağa Kent Kitaplığı’nın altıncı yayını 'Myrina ve Gryneion, Arkeolojik Yüzey Araştırmaları 2. Cilt’ Haziran ayının kitabı olarak okuyucuyla yeniden buluşuyor. Kitapta; Aliağa’da bulunan antik kentler içinde, tarihte “Apollon Tapınağı” ile bilinen “Gryneion” ve “toprak heykelcikleriyle” arkeoloji dünyasını şaşırtan “Myrina” antik kentlerinin arkeolojik kültür mirası okuyucuya aktarılıyor.

Arkeoloji ve bilim dünyasına uzun yıllar hizmet edecek olan eser akademik bir dille hazırlandı. Doç. Dr. Murat Çekilmez, Dr. Emel Dereboylu Poulain ve Dr.Emre Erdan’ın editörlüğünü üstlendiği “Myrina ve Gryneion, Arkeolojik Yüzey Araştırmaları, Son Araştırmalar ve Disiplinler Arası Çalışmalar, 2.Cilt” adlı kitap da yüzey araştırmaları sırasında bulunan arkeolojik kültür varlıklarının tespitiyle ilgili makaleler, Gryneion’daki Apollon tapınağı ve çevresinde yapılan jeofizik araştırmaları gibi çok sayıda önemli bilgiler yer alıyor.

Aliağa Belediyesi’nin kültür yayınları kapsamında yeniden dağıtıma çıkan kitabı okurlar ücretsiz olarak edinebilecek. Kitapseverler haziran ayının kitabını merkez hizmet binasında faaliyet gösteren Hilal Masadan ücretsiz olarak talep edebilecek. Ayrıca Aliağa dışında ikamet eden vatandaşlar da Aliağa Belediyesi resmi internet sayfası e-Belediye-yayınlarımız bölümünden kitabı okuyabilecek ya da pdf olarak indirebilecek.

(DERYA SÜNER)  
Son Eklenen Haberler