22 Haziran 2024, Cumartesi

Yeni eğitim öğretim yılı başladı

12 Eylül 2023, Salı 06:46

     


İzmir’de yeni eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla tören düzenlendi.

İzmir Cumhuriyet Meydanı'ndaki tören saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Daha sonra İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu. Ardından Narlıdere İlhan Onat İlkokulu'nda gerçekleştirilen programa geçildi. Burada konuşan Vali Süleyman Elban, eğitim öğretim yılının hayırlara vesile olmasını diledi.

“Yavrularımıza daha güzel bir ülke bırakmak için gayet ediyoruz”

Yeni eğitim öğretim yılının herkesi heyecanlandırdığını belirten Elban, şöyle devam etti: "Okullar açılmadan önce başta milli eğitim müdürlüğümüz ve tüm ekibi, emniyet güçlerimiz, valiliğimizdeki, ilgili birimlerdeki arkadaşlarımız yavrularımızın sağlık içerisinde, güvenlikli bir şekilde kaliteli eğitim alabilmeleri için çok ciddi çalışmalar yürüttüler. Tüm yatırımlar öğrenciler ve ülkenin geleceği için yapılıyor. Bizim her şeyimiz, umudumuz yavrularımız. Bu yollar, köprüler, havaalanları, yapılan her şey onlar için. Nasıl anne ve babalar olarak biz bütün hayatımızı yavrularımıza adıyorsak, kazandığımız, yaptığımız her şeyi onların geleceği için hazırlıyorsak devlet olarak ve görev alan devlet adamları olarak, sizler eğitim camiamızın kıymetli neferleri olarak yavrularımıza daha güzel bir ülke bırakmak için gayet ediyoruz."

İl Milli Eğitim Müdürü Yahşi de İzmir'de 2 bin 715 okulda 54 bin 170 öğretmen ve 736 bin 186 öğrenci için eğitim öğretim yılının başladığını söyledi. Törende öğrenciler şiir okudu, halk oyunları gösterisi yapıldı ve 4'üncü sınıf öğrencileri okula başlayan 1'inci sınıf öğrencilerine bayrak devrederek "hoş geldiniz" dedi.

(AA)  
Son Eklenen Haberler