131019098
28 Temmuz 2021, Çarşamba

İDLİB’E 2 TIR YARDIM MALZEMESİ

13 Şubat 2021, Cumartesi 06:02

     


Aliağa’da toplanan 2 tır yardım malzemesi, Suriye’nin İdlib kentindeki ihtiyaç sahiplerine dualarla gönderildi.

Un ve gıda malzemeleri ile yüklü olan yardım tırları, Demokrasi Meydanı’nda Cuma namazı sonrası gerçekleştirilen törenin ardından dualar eşliğinde Suriye’ye gönderildi. Törene Aliağa Kaymakamı Ömer Karaman, Belediye Başkanı Serkan Acar, İlçe Jandarma Komutanı Rıfkı Kulaksız, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Balıkçıoğlu, daire amirleri, Hayrat İnsani Yardım Derneği İzmir Kuzey Bölge Koordinatörü Ali Mamak ile vatandaşlar katıldı.

“Kıymetli Aliağa halkına destekleri için teşekkür ediyoruz”

Tören öncesi konuşan Hayrat İnsani Yardım Derneği İzmir Kuzey Bölge Temsilcisi Talha Eray Şengönül, “Önümüzdeki Mart ayında Suriye’deki mağdur ve mazlum kardeşlerimizin 10. senesini geride bırakmış oluyoruz. Bizler kendi ekiplerimizle iki bin kadar yardım tırını Suriye’de ihtiyaç sahiplerine dağıttık. Kendi ekmek fabrikamızda yaptığımız gıdalarla günlük 8 bin aileye ulaştık. Kıymetli Aliağa ve İzmir halkına, Aliağa Kaymakamına ve Aliağa Belediye Başkanımıza desteklerinden ötürü çok teşekkür ediyoruz” dedi.

“Komşusu açken tok yatmayan bir milletin evlatlarıyız”

Aliağa Kaymakamı Ömer Karaman ise törende yaptığı konuşmada: “Bizim inancımıza göre sadaka vermek malını da sigorta etmektir. Bizler, komşusu açken tok yatmayan bir milletin evlatlarıyız. Bu nedenle hayrat işinde koşan bir neslin çocuklarıyız. Bugün yapılan çalışma takdire değer bir çalışmadır. Katkısı olan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi. Yardım tırları, İlçe Müftüsü Süleyman Demiryürek’in eşliğinde yapılan duanın ardından Suriye’ye gönderildi.

(ESİN ÇETİN)  
Son Eklenen Haberler