131019098
16 Ocak 2021, Cumartesi

OKUL VE CAMİLER DEZENFEKTE EDİLİYOR

13 Mart 2020, Cuma 06:51

     


Halk sağlığı için tehdit oluşturabilecek virüslere karşı mücadele çalışmalarını sürdüren Aliağa Belediyesi, toplu yaşam alanlarından olan okul ve camilerde dezenfekte çalışması yapıyor.

Kentin çeşitli noktalarında dezenfekte çalışmalarını sürdüren Aliağa Belediyesi, çalışmalarını kentte faaliyet gösteren okullarda sürdürüyor. Ekipler, okulları bahçe ve girişten başlayarak, sınıfları, koridorları, kapıları, merdivenleri, sıraları ve tuvaletleri özel solüsyonla dezenfekte ediyor. Dezenfekte işleminin ardından öğretmen ve öğrencilerin elle temas edebilecekleri bölgeler silinerek özenle hijyenik hale getirildi. Belediye ekipleri okullar ile eş zamanlı olarak camileri de dezenfekte ediyor. İnsanların toplu olarak kullandıkları camilerin iç ve avlu kısmı dezenfekte ediliyor. Belediye ekipleri, dezenfekte işlemlerine hafta boyunca devam ederek çalışmaları periyodik hale getirecek.

İZBAN da dezenfekte edildi

Geçtiğimiz gün belediye ekipleri, vatandaşların sağlıklı yaşam alanlarının korunması amacıyla başlattığı dezenfekte çalışmalarına binlerce insanın kullandığı İZBAN Aliağa durağında devam etti. İZBAN Aliağa durağında vatandaşlar tarafından sıklıkla kullanılan turnikeler, para yükleme makinaları, elle temas edilen noktaları, lavabolar ve bekleme salonunun yanı sıra İZBAN’da hizmet veren toplu taşıma araçları özel solüsyon ile detaylıca dezenfekte edildi.

(DERYA SÜNER)  
Son Eklenen Haberler