19 Haziran 2024, Çarşamba

Aliağa MYO’da “Küçük Akımlar” projesi

13 Haziran 2023, Salı 06:37

     


Ege Üniversitesi Aliağa Meslek Yüksekokulu (MYO) tarafından “Küçük Akımlar” isimli sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirildi.

Ege Üniversitesi Aliağa Meslek Yüksekokulu (MYO), “Küçük Akımlar” isimli sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirildi. Proje kapsamında Aliağa Anaokulu öğrencileri Meslek Yüksekokulunun Kimya, Kaynak, Makine ve Elektrik laboratuvarlarını gezerek hem öğrendiler hem de eğlendiler. Daha sonra minikler, Aliağa Meslek Yüksekokuluna kazandırılan bin 200 metrekarelik spor alanında spor yaptı.

Şener, “Projede emek veren hocalarımızı ve öğrencilerini tebrik ediyorum”

Meslek Yüksekokulu olarak sosyal sorumluluk projelerine önem verdiklerini ifade eden Aliağa Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Sevil Şener, “Ege Üniversitesi’nin topluma hizmet misyonunu kendimize şiar edinerek sosyal sorumluluk projelerimizi gerçekleştiriyoruz. Bu projeleri öğrencilerimizle birlikte yürüterek onların hem öğrenmelerini hem de deneyim kazanmalarını sağlıyoruz. Bu kapsamda gerçekleştirdiğimiz Küçük Akımlar sosyal sorumluluk projemizle Aliağa Anaokulu minik öğrencilerimizi meslek yüksekokulumuzda ağırladık, onlara laboratuvarlarımızı gezdirdik. Ayrıca minik öğrencilerimiz, Rektörümüz Prof. Dr. Necdet Budak’ın üniversitemize kazandırdığı spor kültürünün önemli bir çıktısı olan bin 200 metrekare büyüklüğündeki spor alanında doyasıya spor yaptı. Projede emek veren hocalarımızı ve öğrencilerini tebrik ediyorum” dedi.

“Küçük Akımlar” sosyal sorumluluk projesinin yürütücülüğünü Elektrik Programı Öğretim Görevlisi Serkan Horzum üstleniyor. Projede Aliağa Meslek Yüksekokulu öğrencileri Atakan Erdoğan, Görkem Özçelik, Umutcan Çoban, Büşra Can, Ramazan Kadri Şen yer alıyor.

(EGE AJANS) 
Son Eklenen Haberler