20 Haziran 2024, Perşembe

Yeni eğitim öğretim yılı başladı

13 Eylül 2022, Salı 06:58

     


2022 – 2023 eğitim öğretim yılı başladı. Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdoğan Akyüz, yeni eğitim- öğretim yılı ile ilgili bir açıklamada bulundu.

2022 – 2023 eğitim öğretim yılının ilk zili çaldı. Okulların açılmasıyla öğrenciler sınıfları doldurdu. Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdoğan Akyüz de okulların açılıp eğitim-öğretim yılının başlamasıyla ilgili olarak açıklamada bulundu. Akyüz açıklamasında, “Ülkemizin geleceği olan evlatlarımız, öğretmenlik gibi onurlu bir mesleği icra eden değerli öğretmenlerimiz ve yöneticilerimiz, evlatlarının her daim destekçisi olan kıymetli velilerimizle birlikte yeni eğitim öğretim yılına başlamanın heyecanını yaşıyoruz. Değerli yönetici ve öğretmenler; bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da sizlerin evlatlarımızı geleceğe hazırlama konusunda görevlerinizi en iyi şekilde yerine getireceğine olan inancım tamdır. Çocuklarımız için gösterdiğiniz fedakarlık, ülkemize sahip çıkma adına yaptığınız en önemli vazifedir. Sevgili öğrenciler; bu hafta yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla sizler okullarınıza, öğretmenlerinize, arkadaşlarınıza kavuşmanın heyecanını yaşıyorsunuz. Sizlerin daha güzel, daha sağlıklı okullarda eğitim görmeniz için gerekli her türlü çalışmayı yapmaya devam edeceğiz. Siz de derslerinize çalışarak, ailenize ve öğretmenlerinize karşı olan sorumluluğunuzu yerine getirebilirsiniz.” Dedi.

“Çocukların yetişmesinde ailenin rolü büyük”

Akyüz açıklamasında velileri de unutmadı. Müdür Erdoğan Akyüz, “Kıymetli veliler; değişen ve gelişen dünyada çocukların yetişmesinde ailenin rolü büyüktür. Evlatlarımızın ilk eğitimleri ailede başlamaktadır. Bu sebeple sizlerin de desteğiyle yeni eğitim öğretim yılımızda evlatlarımız için en doğruyu ve güzeli yapmaya devam edeceğiz. Bilgiyi üretebilen ve bilimsel gelişmeleri yakından takip eden nesiller yetiştirmek adına başladığımız bu eğitim öğretim yılının; ülkemize, yönetici, öğretmen, öğrenci ve velilerimize hayırlı olmasını temenni ederim.” ifadelerini kullandı.

(ESİN ÇETİN)  
Son Eklenen Haberler