19 Haziran 2024, Çarşamba

İzmir’in Yaşanabilir En Güzel 5 Semti

13 Aralık 2023, Çarşamba 14:36

     


Ege’nin incisi İzmir’de yaşamak istiyorsanız semtleri şimdiden mercek altına almaya başlayın. Her bir ilçesi ve her bir mahallesi ayrı güzelliklere sahip olan İzmir’de en yaşanılası semtlerin hangileri olduğunu sizler için araştırdık. İşte en güzel semtler…

  1. Karşıyaka

Kuşkusuz İzmir dendiğinde akla ilk gelen Karşıyaka oluyor. Adına şarkıların ve şiirlerin yazıldığı Karşıyaka, kentin en eski yerleşim yerlerinden biridir. Hayat dolu ve canlı bir ilçe olduğunu da eklemeliyiz. Bu nedenle hareketi ve kalabalığı sevenler hiç tereddüt etmeden tercihini bu ilçeden yana yapabilir. Karşıyaka özellikle eşsiz bir sahile sahip olmasıyla da bilinir. Akşamüzeri gün batımını izlemek isteyenler soluğu bu sahilde alır. Peki, ev kiraları nasıl? Aslında bu soruya net bir yanıt vermek zor çünkü evin özellikleri, hangi mahallede olduğu gibi pek çok unsura göre kira fiyatları değişiyor. Eğer İzmir'de ucuz kiralık evler arıyorsanız hepsiemlak internet sitesine tıklayın. Karşıyaka’nın uygun fiyatlı mahallelerinde bulunan kiralık ev ilanlarına bakın.

  1. Güzelbahçe

Güzelbahçe kent merkezine yaklaşık 30 dakika mesafede yer alan eşsiz bir güzelliğe sahip ilçelerden biridir. Eskiden Kilizman adıyla bilinen Güzelbahçe, nispeten daha sakin bir bölge olma özelliği taşıyor. Muhteşem körfez manzarasına sahip kıyı şeridi ile büyük beğeni toplayan bu ilçede hem eski yapılar hem de yeni tamamlanan modern binalar iç içe konumlanıyor. Kiralık ev bulmanın yanı sıra satılık ev bulmanın da en kolay olduğu ilçelerden biridir. Kıyı şeridinden uzaklaştıkça kira ve satılık ev fiyatları düşüyor. Eğer bu bölgede en uygun fiyatlarla evleri bulmak istiyorsanız yapmanız gereken hemen hepsiemlak internet sitesine tıklamak olmalıdır. Bu site üzerinden son derece makul fiyatlara sahip evleri listeleyebilirsiniz.

  1. Güzelyalı

İzmir’in en yaşanılası ilçelerinden biri de Güzelyalı’dır. Eskiden yalılar ve yalı bahçelerinin yer alıyor olması nedeniyle Güzelyalı olarak adlandırılan bu ilçe, sakin ve huzuru bir yapıya sahip olmasıyla da ön plana çıkıyor. Ancak ev kiralarının bir miktar daha yüksek olduğunu da belirtmeliyiz. Eğer bu eşsiz bölgede yaşamak istiyorsanız ortalamanın biraz daha üzerinde bir kira bütçesi ayırmanız gerekir. Özellikle de kıyı şeridine yakın bir mahallede yaşamak isteyenler için bu durum daha fazla önem kazanıyor. Günümüzde Güzelyalı bölgesinde çok sayıda yeni inşaat projesi hayata geçirildi. Bu sayede yeni ve modern bir konut isteyenlere bol miktarda seçenek sunulabiliyor. Ev ilanlarını görmek için hepsiemlak internet sitesine tıklayın.

  1. Bornova

Eğer hem güzel bir semtte yaşamak hem de en uygun fiyatlarla karşılaşmak isterseniz rotanızı doğrudan Bornova yönüne çevirin. Üniversite öğrencilerinin çok olduğu bu bölgede her bütçeye uygun bir kiralık ev bulmak kolay oluyor. Aynı zamanda Bornova yatırım amacıyla ev satın almak isteyenlerin de gözdesidir. Çünkü öğrencilere kolaylıkla kiraya verilebilir. Ege Üniversitesi, Bornova sınırları içerisinde yer aldığından öğrenciler okula yakın ev kiralamak istediklerinde öncelikle bu semtten ev arıyor.

  1. Çeşme

Sizlere son önerimiz de Çeşme olacak. İzmir’de tatil dendiğinde ilk akla gelen yerlerden biri olan Çeşme’de huzurlu ve sakin bir yaşam sürebilirsiniz. Yaz dönemlerinde ise daha hareketli ve eğlenceli bir form kazanan Çeşme, kiralık ev bulmanın en kolay olduğu tatil beldelerinden biridir. Büyük bir alana kurulu olması ve yeni konut projelerinin de hayata geçmesi ile birlikte Çeşme’de konut sayısı arttı. Hepsiemlak internet sitesine tıklayarak hızlı ve kolay bir şekilde ev ilanlarını gözden geçirebilirsiniz. Evleri fiyatına göre sıralayabilir ya da bir fiyat aralığı belirleyerek bütçenize uygun evlerin karşınıza çıkmasını sağlayabilirsiniz. 
Son Eklenen Haberler