131019098
28 Kasım 2023, Salı

15 Temmuz şehitleri anılacak

14 Temmuz 2022, Perşembe 06:42

     


15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında "Türkiye Aşkına" temasıyla ülke genelinde olduğu gibi Aliağa Kaymakamlığınca Aliağa’da da geniş kapsamlı etkinlikler düzenlenecek.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Başkanlığın koordinasyonunda düzenlenen etkinliklerde, 15 Temmuz destanının Türk milletinin güçlü iradesi ve kararlılığının yanı sıra vatan ve millet aşkı ile yazıldığı vurgulanacak. Yurt dışında yapılacak anma etkinliklerinde de 15 Temmuz'da kazanılan demokrasi zaferine, Türkiye demokrasisinin gücüne ve Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) dünya demokrasileri için oluşturduğu tehlikeye dikkat çekilecek. Söz konusu anma etkinlikleri ile 15 Temmuz ruhunun canlı tutulması, milli şuurun güçlendirilmesi, şehitlerin hatırasının yad edilmesi amaçlanıyor. Bu kapsamda İzmir'de Konak Meydanı'nda LED ekranlarda 15 Temmuz gösterimleri yapılacak.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Aliağa İlçe Kaymakamlığınca, Aliağa’da da 15 Temmuz günü (yarın) bir dizi etkinlik düzenlenecek. İlk olarak saat 10.00’da Aliağa Şehitliği protokol üyeleri tarafından ziyaret edilecek. Daha sonra saat 20.00’de Demokrasi Meydanı’nda saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın okunmasıyla program başlayacak. Daha sonra aynı yerde Kur’an-ı Kerim Tilaveti gerçekleştirilecek. Ardından mehteran takımı gösterisi sergilenecek. Daha sonra öğrenciler şiirler okuyacak. Program protokol konuşmaları ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Çağrısı videosunun gösterimiyle devam edecek. Darbe videosunun gösteriminin ardından yeniden Kur’an-ı Kerim Tilaveti gerçekleştirilecek. Program ilahiler ve kahramanlık türküleri ile devam edecek. Son olarak sela verilip dua okunmasıyla program son bulacak.

(ESİN ÇETİN) 







 
Son Eklenen Haberler