131019098
21 Nisan 2024, Pazar

Hisarcıklıoğlu’ndan Menemen çıkarması

15 Şubat 2024, Perşembe 06:40

     


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Menemen Ticaret Odası’nı ziyaret ederek 100. yıl kutlaması ve ödül törenine katıldı.

TOBB Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye Cumhuriyeti ile yaşıt olan Menemen Ticaret Odası’nın 100. Yılı için yapılan ödül töreni için Menemen’e geldi. Menemen Plastik OSB’de Kastaş Fabrikasını ziyaret ettikten sonra Menemen Ticaret Odası Meclis üyeleri ile bir araya gelen TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Menemen Ticaret Odası Meclis Başkanı Erdinç Cengiz, Menemen Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Süsoy ile birlikte Menemen Ticaret Odası Meclis üyeleri ile buluşarak meclis üyelerinin talep, görüş ve önerilerini dinledi. Sonrasında Menemen Ticaret Odası’nın ve Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yıl kutlaması ve ödül törenine katıldı.

Süsoy: “Menemen Ticaret Odası büyüyor”

Törende konuşan Menemen Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Süsoy, TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nu ilçelerinde ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek sözlerine başladı. Menemen’in sosyo ekonomik yapısı hakkında bilgiler paylaşan Süsoy, Menemen Ticaret Odası hakkında da bilgiler verdi. Son 15 yılda üye sayısı 700’lerden 3 bin 500’lere çıkan Menemen Ticaret Odası’nın üye odaklı ve akredite oda olmanın gereklerini en iyi şekilde yaparak büyümesine devam ettiğini vurgulayan Süsoy, “TOBB’un öncülüğünde odalarımızın hizmet kalitesi ve hizmet alanları sürekli artmaktadır.Bu bağlamda bizlere sürekli destek olan ve teşvik eden TOBB yönetimlerine ve özellikle birlik başkanımız Rıfat Hisarcıklıoğlu’na teşekkürü borç biliyorum. Bugün burada ödül alan tüm üyelerimizi de kutluyorum. Ülkemiz ekonomisini daha da büyütmek için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Cengiz: “Üyelerimizin beklentilerini Hisarcıklıoğlu’na aktardık”

Menemen Ticaret Odası Meclis Başkanı Erdinç Cengiz ise yaptığı konuşmada Menemen ticari hayatı ve bölge esnaf ve tüccarlarının beklenti ve taleplerini ifade etti. TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun Menemen Ticaret Odası’nın ve Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılı sebebiyle düzenlenen geceye katılımının çok anlamlı olduğunu vurgulayan Cengiz, “3 yıllık süreçte en fazla ihracat yapan, en fazla istihdam sağlayan, en fazla kurumlar ve gelir vergisi ödeyen üyelerimiz ödüllerini TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’nun elinden alması da ayrı bir anlamlı olacaktır. Kendisine teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Hisarcıklıoğlu: “Menemen Ticaret Odası 5 yıldızlı hizmet üretiyor”

Konuşmalardan sonra kürsüye gelen TOBB Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Menemenlilerin kendisine gösterdiği yoğun ilgiden son derece mutlu olduğunu belirtti. Türkiye Cumhuriyeti ile yaşıt Menemen Ticaret Odası’nın son derece köklü bir kuruluş olduğunu ve 101 yıldır üyelerine hizmet sunduğunu anlatan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, “Kalite sadece üründe, mamulde olmaz. Hizmette de kalite çok önemlidir. Nasıl ki otellerin hizmet kalitesi yıldızlar ile ölçülüyor, bizler de uluslararası bağımsız kuruluşlar ile Oda ve Borsalarımızı denetlettiriyor, hizmet kalitesini ölçüyor ve akredite ediyoruz. Bu anlamda Menemen Ticaret Odası hizmet kalitesi ile 5 yıldız almış, yüksek kalitede hizmet sunan, üyelerine hizmet eden akredite bir Odamız. Kendilerini bu başarılarından dolayı kutluyor, hizmetlerinin çoğalarak büyümesini temenni ediyorum” dedi. Ankara’da Ticaret Odaları Konseyi’nde Menemen Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Süsoy ile beraber çalıştıklarını hatırlatan Hisarcıklıoğlu, “Süsoy, sizlerin taleplerini, isteklerini bana doğrudan iletiyor. Geçtiğimiz günlerde Ticaret Bakanımızla bir araya geldik, sizlerin sıkıntılarını doğrudan bakana aktarma imkânı yakaladık” dedi.

“2025, 2024’den daha iyi olacak”

Mart ayında yapılacak yerel seçimlerinden sonra 4 sene seçimsiz dönem olduğunu hatırlatan Hisarcıklıoğlu, “Bu dönemi iyi değerlendirmemiz lazım. Biraz sabırlı olacağız, akademisyenler, ekonomistlerin analizleri de bunu gösteriyor, 2025 yılı, 2024’ten daha iyi olacak” dedi. Reform ateşinin seçimlerden sonra yakılacağına inandığını vurgulayan Hisarcıklıoğlu, “Bu süreçte sizlerin dert ve sıkıntıların çözümü için Ankara’da temsilciniz olmaya, çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu. Konuşmaların ardından 2020-2021-2022 yıllarında ihracat istihdam ve vergide dereceye giren üyelere plaketleri takdim edildi. Daha sonrasında ise Türkiye Cumhuriyeti ve Menemen Ticaret Odası’nın 100. yıl pastası kesildi.

(HABER MERKEZİ)

  
Son Eklenen Haberler