131019098
22 Ekim 2021, Cuma

2022’DE HİZMETE GİRMESİ HEDEFLENİYOR

15 Haziran 2021, Salı 06:04

     


Çaltılıdere Mahallesi’nde hayata geçirilecek olan Mesleki ve Çevresel Hastalıklar Hastanesi için çalışmalar sürüyor.

Aliağa Belediyesi ile Dokuz Eylül Üniversitesi iş birliğinde Çaltılıdere Mahallesi’nde hayata geçirilecek olan İzmir’in tek Mesleki ve Çevresel Hastalıklar Hastanesi için çalışmalar sürüyor. Tamamlandığında 201 yatak kapasitesine sahip olacak hastane sadece Aliağa’nın değil bölgenin sağlık konusundaki ihtiyaçlarını karşılayabilecek modern bir yapıya kavuşması bekleniyor.

İnşaat çalışmaları devam ediyor

Mesleki ve Çevresel Hastalıklar Hastanesi’ndeki inşaat çalışmaları pandemi koşullarına rağmen Aliağa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü kontrol ve koordinesinde yürütülüyor. Zeminin ardından inşaat çalışmaları devam ederken 8.746 metrekare oturma alanına sahip hastanede son olarak acil servis binası grobetonu döküldü. A ve B blok grobeton ile 2.Kat yapı su izolasyonu yapılıyor. Yalıtım ve kalıp imalatları sürerken 110 ton demir inşaat sahasına indirilerek işlenmeye başlandı.

201 yatak kapasiteli olacak

İnşa çalışmaları devam eden hastanenin 2022 yılı içerisinde hizmete girmesi hedefleniyor. 201 yatak kapasiteli hastane 52.464 metrekare kapalı alana sahip olacak. Hastanede Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen standartlarda tam donanımlı acil servis ve destek ünitelerine kadar çeşitli birimler bulunuyor. Mikro cerrahi ve yanık ünitesi gibi birimleri de barındıracak olan hastane hizmete girdiğinde hastalıklara tanı konulması açısından da ülke genelinde önemli bir merkez olması bekleniyor.

(DERYA SÜNER)  
Son Eklenen Haberler