131019098
16 Mayıs 2022, Pazartesi

İZMİR TARİHİNİN EN BÜYÜK YATIRIMI

16 Şubat 2022, Çarşamba 06:20

     


İzmir tarihinin en büyük yatırımı Buca Metrosu’nun temeli CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından atıldı.

İzmir tarihi bir güne tanıklık etmenin gururunu yaşadı. Kentin en büyük yatırımı Buca Metrosu’nun temeli önceki gün Buca Şirinyer’de kurulan tören alanında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından atıldı. Törene Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra ev sahibi İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve eşi Neptün Soyer, CHP yönetimi, milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, partilerin il başkanları, meslek odalarının, sendikaların, kooperatiflerin, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve on binlerce İzmirli katıldı.

İzmirliler Buca’ya akın etti

Sadece ulaşım projesi değil aynı zamanda bir istihdam kaynağı olan yatırımın temel atma töreni için İzmirliler, Buca’ya akın etti ve tören alanını hıncahınç doldurdu. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yurttaşların ilgisi büyük oldu. Kılıçdaroğlu alana “İzmir seninle gurur duyuyor”, “Halkın umudu Kılıçdaroğlu” sloganları ile giriş yaptı. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in konuşmasının ardından dev sahneye yoğun alkış ve sloganlar eşliğinde çıktı. Konuşması sırasında ise on binlerce yurttaş “Hak, hukuk, adalet”, “Birleşe birleşe kazanacağız” sloganları attı.

Kılıçdaroğlu: “Sakın umutsuzluğa kapılmayın”

Kılıçdaroğlu, “Hiç endişe etmeyin sevgili gençler” diyerek başladığı konuşmasını söyle sürdürdü: “gerçekten de güzel günler göreceğiz. Gerçekten de sizler motorları maviliklere süreceksiniz. Bunun bütün altyapısını oluşturacağım. Bu ülkenin gençleri sakın umutsuzluğa kapılmayın, bu ülkenin güzel gençleri sakın geleceğiniz yurt dışında aramayın, bu ülkenin güzel gençleri size yaşanabilir bir Türkiye’yi bırakacağız. Yaşanacak bir Türkiye’yi, huzurlu bir Türkiye’yi beraber, Millet İttifakı ile birlikte yapacağız ve ayağa kaldıracağız.” CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun konuşmasının ardından İzmir tarihinin en büyük yatırımı Buca Metrosu’nun temeli alkışlar ve konfetiler eşliğinde atıldı.

Zeynep Bastık ve Anıl Piyancı sahne aldı

Buca Metrosu’nun temel atma töreni şarkıcı Zeynep Bastık ve Anıl Piyancı'nın verdiği muhteşem konserle taçlandı. Soğuğa rağmen binlerce İzmirli tören alanını terk etmedi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, "Bugün bizim bayramımızdı. Güzel İzmir'in güzel insanları, hepinizi çok seviyorum. Bayramımız kutlu olsun" dedi. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun katılımıyla yapılan Buca Metrosu'nun temel atma töreni şölen havasında geçti. Dövizleri, pankartları ve sloganlarıyla tören alanını hıncahınç dolduran on binlerce İzmirli tören sonunda Anıl Piyancı ve Zeynep Bastık’ın şarkılarıyla coştu. Temel atma töreninin ardından önce rap sanatçısı Anıl Piyancı sonra da Zeynep Bastık sahne aldı. Bastık büyüdüğü şehirde konser vermenin mutluluğunu yaşadığını belirterek, “Çok mutluyum. Harika bir kalabalık var. Çok güzel bir şey için buradayız” dedi. 14 Şubat'ın Sevgililer Günü olduğunu da hatırlatan Bastık, “Bugün sevgililer günü ama bence bir birini sevenler için her gün sevgililer günü. Buca Metrosu'nun temelinin atılması, Sevgililer Günü'nden daha anlamlı benim için” diye konuştu.

Soyer: "Bugün bizim bayramımız"

Bastık’ın seslendirdiği ilk üç şarkının ardından sahneye çıkan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Zeynep Bastık'a çiçek verdi. Soyer, “Bugün bizim bayramımızdı. Bu güzel bayramı en güzel şekilde kutlamak sizinle nasip oldu. Güzel İzmir. Güzel İzmir'in güzel insanları, hepinizi çok seviyorum. Bayramımız kutlu olsun” diye konuştu. Soğuk havaya rağmen tören alanını terk etmeyen binlerce İzmirli, şarkılarını Bastık’la beraber söyledi.

(SERKAN SELİNGİL) 
Son Eklenen Haberler