131019098
13 Nisan 2021, Salı

FIRINLARA KAPSAMLI DENETİM

16 Ekim 2020, Cuma 06:43

     


Aliağa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ile Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ilçe genelinde fırın ve unlu mamul işletmelerinde kapsamlı denetimler gerçekleştiriyor.

Belediye ekipleri, halkın sağlıklı gıdalara ulaşabilmesi adına yaptıkları denetimlere devam ediyor. Denetimlerin kapsamını genişleten Aliağa Belediyesi, işletmelerin aldığı hijyen, Kovid19, sosyal mesafe tedbirlerinin yanı sıra ruhsatlarında yer alan iş kollarının fiili durumlarına uygun olup olmadığını kontrol ediyor. İşletmelerde eksik görülen hususlar konusunda yetkililere gerekli uyarılar yapılarak tutanaklar hazırlanıyor.

“Denetimleri sıklaştırarak sürdüreceğiz”

Halk sağlığını ön planda tuttuklarını ifade eden Aliağa Belediyesi Zabıta Müdürü Mustafa Tahir Acar, “Kent genelinde tüm ekmek fırınları ve unlu mamul üretimi yapan işletmelerde kapsamlı denetimler gerçekleştiriyoruz. İşletmelerin hijyen ve Kovid19 konusunda aldıkları tedbirleri yerinde inceliyoruz. Periyodik olarak yaptığımız denetimleri sıklaştırarak sürdüreceğiz. Eksik gördüğümüz konularda Belediyemizin emir ve yasakları yönetmeliği ve 5326 Sayılı Kabahatlar Kanunu çerçevesinde işletmelere yaptırımlarımız da olacak. Ayrıca, İlçe Sağlık Müdürlüğü ve İlçe Tarım Müdürlüğü gibi devletimizin diğer kurumlarına işletmelerdeki aksaklıkları bildiriyoruz. Amacımız, halkımızın daha güvenli, daha kaliteli ve hijyenik koşullarda üretilmiş gıdalara ulaşabilmesidir” dedi.

Aliağa Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Ozan Turan ise, “Unlu mamul satış yerleri ve fırınlarımızla ilgili oluşturduğumuz envanter doğrultusunda kendi müdürlüğümüzün uhdesinde olan konularla ilgili denetimler yapıyoruz. Özellikle baca kirliliğinin önlenmesine ilişkin işletmelerin almış oldukları baca temizliği belgelerini ve almış oldukları iş yeri açma ruhsatların fiili durumla uyuşup uyuşmadığını kontrol ediyoruz” dedi.

(DERYA SÜNER)  
Son Eklenen Haberler