131019098
23 Mayıs 2022, Pazartesi

ACAR: “ELİMİZİ DEĞİL VÜCUDUMUZU TAŞIN ALTINA KOYDUK”

16 Aralık 2021, Perşembe 06:53

     


Çaltılıdere Mahallesi’ndeki Mesleki ve Çevresel Hastalıklar Hastanesi’nde kaba inşaat tamamlanma aşamasında. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Başkan Serkan Acar, “Elimizi değil vücudumuzu taşın altına koyduk” dedi.

Aliağa Belediyesi ile Dokuz Eylül Üniversitesi iş birliğinde Çaltılıdere Mahallesi’nde projelendirilen Mesleki ve Çevresel Hastalıklar Hastanesi’nde kaba inşaat çalışmaları sürüyor. Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Gündüz, Kamu Ruhsatlandırma Daire Başkanı Ahmet Zengin, Birim Amiri İbrahim Ekinci, İzmir İl Sağlık Müdürlüğü İnsan Kaynakları Müdür Yardımcısı Hüseyin Bozdemir, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar ve Dokuz Eylül Üniversitesi Genel Sekreteri Engin Basmacı ile birlikte kaba inşaatı tamamlanma aşamasına gelinen hastanede incelemelerde bulundu.

“Kaba inşaat çalışmalarını iki yıl gibi sürede tamamlıyoruz”

Hastanenin yapım ve faaliyet aşaması hakkında değerlendirmelerde bulunan heyet daha sonra inşaat sahasını gezdi. Aliağa’nın ülke ekonomisinin lokomotifi konumunda bir kent olduğunu belirten Belediye Başkanı Serkan Acar, sanayi yatırımlarının ağırlıkta olduğu Aliağa’da hayata geçirilen Mesleki ve Çevresel Hastalıklar Hastanesi’nin bölgeye birçok açıdan önemli katkılar sağlayacağını söyledi. Hastane kaba inşaatının yapımını Aliağa Belediyesi olarak üstlendiklerini de ifade eden Başkan Serkan Acar, “Bir ilçe Belediyesi olarak elimizi değil vücudumuzu taşın altına koyduk. İmar uygulamaları ve proje çalışmaları ile birlikte kaba inşaat çalışmalarını iki yıl gibi sürede tamamlıyoruz” dedi.

C blok tamamlandı

Dokuz Eylül Üniversitesi Mesleki ve Çevresel Hastalıklar Hastanesi’ndeki inşaat çalışmaları Aliağa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü kontrol ve koordinesinde yürütülüyor. Üç Bloktan oluşan projede C blokta betonarme ve tuğla duvar imalatları tamamlandı. A blokta son kat tabliyesi dökülecek. Tuğla duvar imalatı devam ediyor. B blokta ise betonarme imalatı devam ediyor.

(DERYA SÜNER)  
Son Eklenen Haberler