13 Temmuz 2024, Cumartesi

ALTO'dan seminer serisi

17 Şubat 2024, Cumartesi 06:15

     


Aliağa Ticaret Odası, Oksijen Danışmanlık firmasıyla birlikte KOBİ ve KOBİ olmak isteyenlere destek ve teşvikler seminer serisi düzenliyor. Seminerlere KOBİ ve KOBİ olmak isteyenler ücretsiz katılabilecek.

Aliağa Ticaret Odası’nda gerçekleştirilecek seminer serilerinde üretim, Ar-Ge veya hizmet alanlarındaki yeni girişimcilerin projelerinin hazırlanması, Yatırım Teşvik Belgesi, Kurumlar Vergisi muafiyeti, kredi faiz desteği ve SGK işveren hissesi desteği, ürünlerini yurt dışına pazarlamak isteyen girişimcilerin bu süreçte seyahat konaklama, fuar katılımı, yurt dışı reklam, yurt dışı ofis depo kiralama desteği, ve ayrıca belgelendirme test analiz ve markalaşma konularında ihracat desteklerinden nasıl faydalanılacağı ayrıntılarla katılımcılara anlatılacak ve merak ettiği konular eğitmenler tarafından cevaplandırılacak. Aliağa Ticaret Odası ve Oksijen Danışmanlık iş birliği ile KOBİ’lerin ve KOBİ olmak isteyenlerin var olan teşvik ve destekler konusundaki bilgi birikimini artırarak faydalanmalarını sağlamak amacıyla hazırlanan seminer serisi ise şöyle: Girişimcilik Destek ve Teşvikleri, 21 Şubat 2024 Çarşamba, Saat: 15.00-17.15 - İhracat Destek ve Teşvikleri, 20 Mart 2024 Çarşamba, Saat: 14.00-16.15 - Ar-Ge Ür-Ge Destek ve Teşvikleri, 24 Nisan 2024 Çarşamba, Saat: 14.00-16.15 - Yatırım Teşvikleri, 22 Mayıs 2024 Çarşamba, Saat: 14.00-16.15

İlk seminer Girişimcilik Destek ve Teşvikleri

Seminer serilerin ilki olan Girişimcilik Destek ve Teşvikleri, 21 Şubat 2024 Çarşamba günü 15.00-17.15 saatleri arasında Aliağa Ticaret Odası M. Ender Özer Seminer Salonu’nda gerçekleştirilecek. Eğitmen Serkan Uzmen tarafından, ürün veya hizmet üretmek amacıyla yeni bir işletme kurmak isteyen gerçek kişiler için ulusal çapta başvuru yapabilecek destek/teşvik veya hibelerle ilgili bilgilendirmenin yapılacağı seminerde, işletme kurulumu öncesinde ve sonrasında yürütülmesi gereken faaliyetler, uyulması gereken son başvuru tarihleri ve dikkat edilmesi gereken önemli hususlarla ilgili genel bilgilendirme ve soru – cevap bölümü de olacak. Seminerlere katılmak isteyenlerin, Oda web sitesi www.alto.org.tr adresinden başvuru yapmaları gerekiyor.

(DERYA SÜNER) 
Son Eklenen Haberler