26 Mayıs 2019, Pazar

19 MAYIS ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

18 Mayıs 2019, Cumartesi 06:48

     


19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen yarışmalarda, Aliağa’da dereceye giren öğrencilere ödülleri düzenlenen törenle verildi.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında futbol, voleybol, basketbol, masa tenisi, atletizm, kros ve satranç branşlarında başarı gösteren öğrenciler madalyalarına kavuştu. Öğrencilere madalyaları, ENKA Salonu'nda yapılan törenle verildi. Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı etkinleri ödüllerinin sahiplerini bulmasıyla devam etti.

OKUL TAKIMLARI KUPALARINI ve MADALYALARINI TESLİM ALDI

Futbol (erkek) Turnuvası sonunda başarılı olan okul takımlarından; Habaş Hamdi Başaran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi birinci, HEYDAR Aliyev Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi ikinci ve Şehit Oğuz Özgür Çevik Anadolu Lisesi üçüncü olup, kupalarını Aliağa Kaymakamı Erhan Günay’dan aldı.

Basketbol (erkek) Turnuvası sonunda başarılı olan okul takımlarından Şehit Oğuz Özgür Çevik Anadolu Lisesi birinci, Fen Bilimleri Koleji ikinci, Habaş Hamdi Başaran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi üçüncü oldu. Takımlara kupalarını Aliağa Belediyesi Başkan Vekili Mehmedali Özkurt verdi.

Voleybol (kız)müsabakaları sonunda başarı göstererek kupa almaya hak kazanan okullar şu şekilde; Alp Oğuz Anadolu Lisesi birinci, Şehit Oğuz Özgür Çevik Anadolu Lisesi ikinci ve Habaş Hamdi Başaran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi üçüncü. Bu okullara kupalarını Aliağa İlçe Emniyet Müdürü Yasin Uğurtaş verdi.

Voleybol (erkek)müsabakalarındaki dereceye giren Mustafa Güngör Çolakoğlu Lisesi birinci, Şehit Gökhan Çakır Anadolu Lisesi ikinci ve Şehit Oğuz Özgür Çevik Anadolu Lisesi kupalarını Aliağa İlçe Spor Müdürü Serkan Ataman verdi.

BAŞARILI ÖĞRENCİLER DE MADALYALARINA KAVUŞTU

Atletizm branşında 100 Metre Genç Kızlarda; Afranur Karakobak ( Aliağa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi) birinci, Beritan İmre (Şehit Gökhan Çakır Anadolu Lisesi) ikinci, Zehra Betül Mayda (Şehit Oğuz Özgür Çevik Anadolu Lisesi) üçüncü oldu.

200 Metre Genç Kızlarda; Gülfeza Öztürk ( Şehit Oğuz Özgür Çevik Anadolu Lisesi) birinci, Hatice Beyza Demir (Mustafa Güngör Çolakoğlu Lisesi) ikinci, Nehir Demircan ( TED Koleji) üçüncü oldu.

400 Metre Genç Kızlarda; Aslı Sezen Han (Şehit Gökhan Çakır Anadolu Lisesi) birinci, Ayşenur Kendir (Şehit Oğuz Özgür Çevik Anadolu Lisesi) ikinci, Beyza Çoban (Mustafa Güngör Çolakoğlu Lisesi) üçüncü oldu.

100 Metre Genç Erkekler; Eymen Atmaca (Şehit Oğuz Özgür Çevik Anadolu Lisesi) birinci, Gürkan Ören (Mustafa Güngör Çolakoğlu Lisesi) ikinci, Orkun Enes Birsin (Alp Oğuz Anadolu Lisesi) üçüncü oldu.

200 Metre Genç Erkeklerde; Sefa Koçak (Alp Oğuz Anadolu Lisesi) birinci, Eren Türkmen (Şehit Oğuz Özgür Çevik Anadolu Lisesi) ikinci, Mercan Özdişli (Habaş Hamdi Başaran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi) üçüncü oldu.

400 Metre Genç Erkeklerde; Alper Buhan (Heydar Aliyev Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi) birinci, Emre Durmaz (İyi Dersler Koleji) ikinci, Anıl Kemal Gönen (Habaş Hamdi Başaran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi) üçüncü oldu.

1200 Metre Kros Ferdi Kızlar; Destan Erol ( İyi Dersler Koleji) birinci, Aslı Sezen Han (Şehit Gökhan Çakır Anadolu Lisesi) ikinci, Gülfeza Öztürk (Şehit Oğuz Özgür Çevik Anadolu Lisesi) üçüncü oldu.

1200 Metre Kros Takım Kızlar; Alp Oğuz Anadolu Lisesi birinci, Şehit Oğuz Özgür Çevik Anadolu Lisesi ikinci, Şehit Gökhan Çakır Anadolu Lisesi üçüncü oldu.

1500 Metre Kros Ferdi Erkekler; Alper Buğan (Heydar Aliyev Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi ) birinci, Gürkan Ören (Mustafa Güngör Anadolu Lisesi) ikinci, Sefa Koçak (Alp Oğuz Anadolu Lisesi) üçüncü oldu.

1500 Metre Kros Takım Erkekler; Heydar Aliyev Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi birinci, Aliağa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ikinci, Al Oğuz Anadolu Lisesi üçüncü.

Satranç branşında ise; Fatih Köksal (Al Oğuz Anadolu Lisesi) birinci, Diyar Kutluk (Şehit Gökhan Çakır Anadolu Lisesi) ikinci, Hasan Can Şahan (Alp Oğuz Anadolu Lisesi) üçüncü, Mehmet Alim Seven ( Alp Oğuz Anadolu Lisesi) üçüncü oldu.

Masa Tenisinde; Alp Oğuz Anadolu Lisesi birinci, Habaş Hamdi Başaran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ikinci İyi Dersler Okulları üçüncü oldu.

Ödül törenine, Aliağa Kaymakamı Erhan Günay , Aliağa Belediye Başkan Vekili Mehmedali Özkurt, Aliağa İlçe Emniyet Müdürü Yasin Uğurtaş, Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Bayhan, Aliağa İlçe Spor Müdürü Serkan Ataman, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

(NİMET ERGÜN) 







 
Son Eklenen Haberler