131019098
16 Haziran 2021, Çarşamba

EN ETKİN 50 İK ÜST YÖNETİCİSİ ARASINDA

18 Ekim 2019, Cuma 06:05

     


SOCAR Türkiye İnsan Kaynakları Başkanı Sibel Uğur, Fortune dergisinde yayınlanan Türkiye’nin en etkin 50 CHRO’su (İK Başkanı) arasına girdi. Törenle ödülünü alan Uğur, stratejik insan kaynakları süreçleri, değişim yönetimi, şirket birleşme ve satın alma alanlarında büyük projeler yönetti.

Türkiye’ye 15 milyar doların üzerinde doğrudan yatırım yapan ve 5.000’den fazla kişiye istihdam sağlayan SOCAR Türkiye’nin İnsan Kaynakları Başkanı Sibel Uğur, Fortune Türkiye ve DataExpert işbirliğinde gerçekleştirilen ‘En Etkin 50 CHRO’ listesinde yer aldı. Uğur, 15 Ekim’de düzenlenen CHRO Summit sonrası yapılan törenle ödülünü aldı. Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarının ciro, kârlılık, hissedar yapısı, sektör çeşitliliği ve çalışan sayısı yönlerinden analiz edilerek oluşturulan CHRO listesinde İK yöneticileri, kapsamlı bir araştırma metodolojisi ile değerlendiriliyor. Alanında uzman akademisyenlerin ve sektörden uzmanların yer aldığı danışma kurulunun incelemesi sonrasında isimler belirleniyor.

SOCAR Türkiye İK Başkanı Sibel Uğur, ödülü tüm ekibi adına aldığını vurgulayarak “Şirketlerin kurumsal performansının arttırılabilmesi ve sürdürülebilir kılınması için organizasyonel gelişimin devamlılığını sağlamak, kalite ve verimliliği artırmak ve çalışan motivasyonunu yüksek tutmak esastır. Bu noktada şirketlerde İK fonksiyonunun önemi her geçen gün daha da artıyor. SOCAR Türkiye’de çalışanlarımıza ‘önce sen’ mottosu ile yaklaşarak onların ihtiyaç ve taleplerini dinliyor, çözümler üretiyoruz. Verimli bir yetenek yönetimi sistemiyle çalışanlarımızın yetenekleri doğrultusunda gelişimlerine önem veriyoruz. SOCAR Türkiye ve grup şirketlerimizde kurumsal ve etik değerlerimiz çerçevesinde, iletişim ortamının verimli ve motivasyon artırıcı bir iklimde olmasını benimseyip teşvik ediyoruz” dedi.

SOCAR TÜRKİYE İK, ÇOK SAYIDA ÖDÜLÜN SAHİBİ

SOCAR Türkiye’nin insan kaynakları kapsamında geliştirdiği projeler bugüne kadar birçok alanda ödüle layık görüldü. 2015, 2017 ve 2018 yıllarında “Great Place to Work” ödüllerini kazanan SOCAR Türkiye’nin İK yönetimi, 2018 yılında da en etkin 50 İK lideri arasındaki listede yer aldı. Yine 2018 yılında grup şirketleri kapsamında gerçekleştirilen ve insan kaynakları uygulamalarına dair yapılan dijital dönüşüm çalışmalarının, orta ve uzun vadedeki tüm stratejilerde yer alması dolayısıyla, SOCAR Türkiye’ye SAP Türkiye tarafından “Yılın SAP Dijital Dönüşüm Ödülü” verildi.

SİBEL UĞUR HAKKINDA:

Boğaziçi Üniversitesi Fizik ve Psikolojik Danışmanlık bölümlerinde eğitim alan Sibel Uğur, 3 yıl psikolojik danışmanlık yaptıktan sonra, kariyerine insan kaynakları alanında devam etme kararı aldı. 2000-2005 yıllara arasında Dışbank İK Yöneticisi, 2005-2011 arasında Fortisbank İK Direktörü, 2011-2015 arasında da Türkiye Ekonomi Bankası’nda Ücretlendirme ve Yan Haklar Direktörü olarak çalıştı. Şubat 2015 itibarıyla SOCAR Türkiye İnsan Kaynakları departmanında göreve başlayan Sibel Uğur, halen SOCAR Türkiye’de İnsan Kaynakları Başkanı olarak çalışıyor.

(SERKAN SELİNGİL)  
Son Eklenen Haberler