25 Haziran 2024, Salı

İzmir’in ‘gözü’ Menemen’de olacak

19 Ocak 2024, Cuma 06:57

     


Menemen Belediyesi, Ulukent’te 15 bin metrekarelik alana Kent Gözü Rekreasyon Alanı kazandırmak için çalışmalara başladı. Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, “Gerçekleştirdiğimiz projelerle İzmir’in gözü Menemen’de olmaya devam edecek” dedi.

Menemen Belediyesi, Ulukent’te 15 bin metrekarelik alanda ‘Kent Gözü Rekreasyon Alanı’ projesine başladı. 9 Eylül Mahallesi 8’nci ve 9’uncu caddelerin kesiştiği noktada başlayan botanik bahçe içinde; seyir tepesi, hayvan eğitim parkuru, yürüyüş yolları, spor alanları ve kafeterya bulunacak. Kent Gözü Rekreasyon Alanı’nın ağaçlandırma ve peyzaj çalışmalarıyla fark yaratacağını ifade eden Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, “Gerçekleştirdiğimiz projelerle İzmir’in gözü Menemen’de olmaya devam edecek” dedi.

“Menemenliler her şeyin en iyisini hak ediyor”

Kent Gözü Rekreasyon Alanı Projesi’nin Menemen Belediyesi olarak ilçeyi daha da geliştirmek ve yaşanabilir kılmak adına gerçekleştirdikleri projelerden sadece bir tanesi olduğunu vurgulayan Pehlivan, “Bu muazzam rekreasyon alanını, doğa ile iç içe, ailelerimizin keyifli vakit geçirebilecekleri bir mekan olarak tasarladık. Tesisimiz, geniş yeşil alanları, çocuk oyun parkları, süs havuzları, hayvan eğitim parkuru ve dinlenme noktaları ile dolu olacak. Ayrıca, vatandaşlarımızın basketbol sahası ve fitnes alanlarında spor yapma imkanlarından, doğayla baş başa kalma fırsatlarına kadar birçok aktiviteyi bir arada bulabilecekleri bir mekan olarak öne çıkacak. Tesisimizin üst kısmında da bir kafeterya ve bir seyir terası alanı tasarladık. Ailelerin buluşma noktası olacak rekreasyon alanımızı, 3 ay gibi kısa sürede vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Menemen’imizin güzelliklerini artırdığımız gibi hemşehrilerimizin de yaşam kalitesini yükseltmeye devam ediyoruz. Çünkü Menemenliler her şeyin en iyisini hak ediyor” diye konuştu.

(HABER MERKEZİ) 
Son Eklenen Haberler