29 Mayıs 2024, Çarşamba

ALTO’dan Hisarcıklıoğlu’na ziyaret

20 Ocak 2023, Cuma 07:06

     


Aliağa Ticaret Odası (ALTO) heyeti, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Mustafa Rifat Hisarcıklıoğlu’nu makamında ziyaret etti.

Aliağa Ticaret Odası (ALTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Ertürk ve ALTO heyeti, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Mustafa Rifat Hisarcıklıoğlu’na makamında ziyarette bulundu. Ziyarette ALTO Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Ertürk, meclis başkanı Uğur Akyıldız, yönetim kurulu başkan yardımcıları Kemal Erim ve Orhan Ulaşzade, meclis başkan yardımcısı Çağdaş Özçelik, yönetim kurulu sayman üyesi Dr. Y. Kemal Aygün, yönetim kurulu üyesi Himmet Ceyhan, meclis üyeleri Altan Yıldırım, Arif Güven, Engin Akarsu, Engin Aksan, Erhan Güngör, Erol Güngör, Evren Yavuz, Işıl Şahin, Kerim Taşcı, Naim Polat, Rabia Sezen, Ruken Arslan Çukadar, 2. meslek komitesi başkanı Ömer Keleş, başkan yardımcısı Ali Eyüboğlu, 8. meslek komitesi başkanı Hikmet Akın, başkan yardımcısı Ilgın Kavaklıoğulları, 9. meslek komitesi başkanı Neslihan Pekmez Bakır, 10. meslek komitesi başkanı Alev Murat Evrin, 11. meslek komitesi başkanı Enver Kanargı, 12. meslek komitesi başkanı Abdulkadir Çulha, 13. meslek komitesi başkan yardımcısı Ubeydullah Baycuman, 14. meslek komitesi başkanı Hayrullah Genç hazır bulundu. TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nu makamında ziyaret eden heyet seçimlerin ardından yeni dönem çalışmaları ile ilgili istişarede bulundu.

Birlik ve beraberlik kültürü

Gerçekleştirilen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, ALTO heyetine ve tüm oda camiasına yeni dönemin hayırlı olmasını ve başarı dileklerini iletti. Başkan Rifat Hisarcıklıoğlu konuşmasında Aliağa’nın Türkiye ticaret ve sanayisi için çok önemli olduğunu vurgularken, ALTO’nun da hem Aliağa’nın iş dünyasının çatı örgütü olduğunu, hem de ülkenin önde gelen Oda Borsaları arasında yer aldığına dikkat çekti. ALTO’nun şehirde sahip olduğu kurumsal gücü, geliştirdiği birlik ve beraberlik kültüründen aldığını ve bu kültürün yaygınlaşarak örnek olmasını temenni eden TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ayrıca, ALTO’nun her süreçte aktif faaliyetleri, üye ve bölge sorunlarının çözümündeki etkinliği ve pandemi dönemindeki sıkı çalışmalarından övgüyle söz etti.

'Rıfat Başkanımız her zaman Aliağa iş dünyasının yanında olmuştur'

Ziyaret ile ilgili değerlendirmede bulunan ALTO Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Ertürk, “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu’nu ziyaret ettik. Önümüzdeki 4 yıl için planladığımız yol haritamız, devam eden çalışmalarımız ile ilgili istişarede bulunarak üyelerimizin ve bölgemizin beklenti ve sorunlarını kendisine ilettik. Rıfat Başkanımız desteği ile her zaman Aliağa iş dünyasının yanında olmuştur. Sayın Başkanımızın bize geçmişte vermiş olduğu destekler çerçevesinde biz de sorunların aktarımı ve çözümü için mücadeleler verdik. Kendisine de hem teşekkür etmek hem de önümüzdeki süreçteki çalışmalarında başarılar dilemek için buraya geldik” ifadelerini kullandı. Ömer Ertürk, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’nun üreten ve çalışan iş dünyasına desteklerinden dolayı teşekkür ederek sözlerine son verdi.

(DERYA SÜNER)  
Son Eklenen Haberler