131019098
5 Mart 2024, Salı

ALTO’dan yardım kampanyası

20 Şubat 2023, Pazartesi 06:22

     


Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 11 ili etkileyen depremlerin ardından bölgeden tahliye olan depremzede ailelerin Aliağa’da barınması için Aliağa Ticaret Odası (ALTO) ve Aliağa Belediyesi iş birliğinde yardım kampanyası başlattı.

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve birçok ilde büyük ölçüde yıkıma sebep olan depremlerin ardından evleri yıkılan ve ağır hasar alan vatandaşların barınma ihtiyacını karşılamak amacıyla, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Ticaret Bakanlığı öncülüğünde ve Aliağa Ticaret Odası (ALTO) iş birliğinde deprem bölgesine kalıcı konut yapma kampanyası başlattı. Ayrıca bölgeden tahliye olan depremzede ailelerin Aliağa’da barınması için Aliağa Ticaret Odası ve Aliağa Belediyesi iş birliğinde yardım kampanyası başlattı.

Üyelerini bağış kampanyasına davet etti

Aliağa Ticaret Odası, tüm iş insanlarının, sivil toplum kuruluşlarının, iş dünyası kuruluşlarının, kadın ve genç girişimcilerin ve hayırseverlerin yanı sıra; üyelerini de deprem felaketinde yıkıma uğrayan şehirlere ve vatandaşların barında ihtiyaçlarını karşılamak adına konut kampanyasına destek olmaya davet etti. Üyeler aynı zamanda kendi imkanları ölçüsünde bir tutarda katkıda bulunabilecek. Aliağa Ticaret Odası, sosyal medya hesaplarında, “Aliağa Belediyesi iş birliğinde ilçemizde kalıcı barınması sağlanacak olan yaklaşık 300 depremzede ailenin (Kiralanacak Konutların 1 yıllık kirası, konutların tefrişatı, elektrik, doğalgaz, su abonelikleri) ihtiyaçlarının karşılanacağı kampanyaya katkı sağlamak isteyen üyelerimizin belirtilen hesap numaralarına nakdi yardımlarını bekliyoruz.” ifadelerine yer verdi.

(SAMİYE ÖZTÜRK)  
Son Eklenen Haberler