131019098
25 Mayıs 2024, Cumartesi

Ülkü Ocakları’ndan iftar

20 Nisan 2023, Perşembe 06:56

     


Ülkü Ocakları Aliağa İlçe Başkanlığı, Fırat Yılmaz Çakıroğlu anısına iftar programı düzenledi.

Ülkü Ocakları Aliağa İlçe Başkanlığı, Güzelhisar Sosyal Tesisleri’nde Fırat Yılmaz Çakıroğlu anısına iftar yemeği düzenledi. Düzenlenen iftar programına, Ülkü Ocakları Aliağa İlçe Başkanı Çağatay Ulu ile ülkü ocakları teşkilatı, Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun babası Fuat Mahir Çakıroğlu, MHP Aliağa İlçe Başkanı Nuray Aydemir ile MHP Aliağa İlçe yönetimi, Petrol-İş Sendikası Aliağa Şube Başkanı Hasan Toptan ve çok sayıda davetli katıldı.

“Mücadelemizden yılmayacağız”

Ülkü Ocakları Aliağa İlçe Başkanı Çağatay Ulu, iftar yemeğinde yaptığı konuşmada, birlik ve beraberlik içinde iftar programı düzenlediklerini belirterek, “ İhanet çetelerini, geçmişteki, günümüzdeki ve gelecekteki hainleri Allah’a havale ediyor ve yapılan bu hainliklerde boğulmalarını diliyoruz. İslam, ahlak ve fazileti, Türklük gurur ve şuurunu benimsemiş Başbuğumuzun ve liderimizin geleceği emanet ettiği ülkücü Türk gençliği olarak komünizme, faşizme, kapitalizme, siyonizme ve her türlü emperyalizme karşı mücadelemiz sürecektir. Konuşmamı şehidimiz Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun şu sözleriyle sonlandırmak istiyorum, ‘Bu mücadeleyi 20 kişi kalsak da, 30 kişi kalsak da bu vatan hainlerine karşı yürüteceğiz Allah’ın izni ile.’ Mücadelemizden yılmayacağız.” İfadelerini kullandı.

“Oğlumu siyasete bulaştırmam”

İftarda bulunan herkesin Ramazan Bayramını kutlayan Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun babası Fuat Mahir Çakıroğlu, “Oğlum gibi Ülkü Ocakları mensubu olmaktan mutluluk ve kıvanç duyuyorum. Sadece Ülkü Ocakları değil, bütün vatansever, milliyetçi gençlik teşkilatı benim için aynıdır. Geçen gün malum bir olay oldu, İYİ Parti Başkanı Meral hanımla ilgili, ama bunu siyasete aksettirmelerine karşıyım. Benim siyasi bir görüşüm yok. Çünkü ben şehit babasıyım, benim herhangi bir siyasi partim yoktur. Bunu herkes böyle bilsin. Basında benim üzerimden yapılan açıklamalar benim tasarrufumda değildir. Çünkü ben hiç bir zaman oğlumu siyasete bulaştırmam.” diye konuştu.

(SAMİYE ÖZTÜRK)  
Son Eklenen Haberler