131019098
18 Ocak 2021, Pazartesi

MASKESİZ SOKAĞA ÇIKMAK YASAK

20 Mayıs 2020, Çarşamba 06:19

     


İzmir Valiliği, Koronavirüs salgını kapsamında alınan önlemler çerçevesinde tüm ilçelerde sokakta maske kullanımını zorunlu hale getirdi. Böylelikle Aliağa’da da yoğunluk olan cadde ve sokaklarda maskesiz dolaşmak yasaklandı

Koronavirüs salgını kapsamında İzmir’in tüm ilçelerinde sokağa çıkarken maske takmak zorunlu oldu. İzmir Valiliği tarafından alınan karara göre artık cadde ve sokaklarda maskesiz bulunmak yasak. İzmir Valiliği'nden yapılan açıklamada, "İlimiz İl Hıfzıssıhha Kurulu,1593 sayılı "Umumi Hıfzıssıhha Kanunun 23. Maddesinde toplanarak; İl İdaresi Kanunu'nun 11/C maddesi ile Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27 ve 72'nci maddeleri uyarınca ek kararlar alınmıştır. İlimizin tüm ilçelerinde, Koronavirüs salgınının toplum sağlığı açısından oluşturduğu riski yönetebilmek, sosyal hareketliliği ve insanlar arası teması azaltarak sosyal izolasyonu tesis etmek amacıyla daha önce alınmış kararlara ilave olarak cadde ve alanlarda ağzı ve burnu kapatacak şekilde tıbbi/bez maske kullanımının zorunlu hale getirilmesine, uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi ve mağduriyete neden olunmaması, alınan kararlara uymayan vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282'nci maddesi gereğince idari para cezası verilmesi başta olmak üzere aykırılığın durumuna göre Kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılmasına, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanunu'nun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılacağı hususu kamuoyuna saygı ile duyurulur" denildi.

Aliağa’da maske kullanımının zorunlu olduğu cadde ve sokaklar

İl Hıfzıssıhha Kurulu kararınca, Aliağa’da maske kullanımının zorunlu olduğu cadde ve sokaklar; İstiklal Caddesi, Hükümet Caddesi, Atatürk Caddesi, Fevzi Paşa Caddesi, İzmir Caddesi, Cengiz Topel Caddesi, 275 Sokak, Güzelhisar Caddesi, Rumeli Caddesi, Aşıklar Caddesi ve Onat Kutlar Caddesi olarak belirlendi.

(ESİN ÇETİN)  
Son Eklenen Haberler