24 Temmuz 2024, Çarşamba

Vali Elban’dan ALOSBİ’ye ziyaret

20 Haziran 2024, Perşembe 08:00

     


İzmir Valisi Dr. Süleyman Elban, Aliağa Kimya İhtisas ve Karma Organize Sanayi Bölgesi’ni (ALOSBİ) ziyaret ederek incelemede bulundu.

Teknik altyapısı, sosyal, kültürel tesisleri, yeşil ve toplumla bütünleşen OSB anlayışıyla Türkiye’nin örnek sanayi bölgesi ALOSBİ, yeni yatırımlarla büyümesini sürdürüyor. İzmir Valisi Dr. Süleyman Elban, lokomotif sanayi sektörlerini bünyesinde barındıran ALOSBİ’yi ziyaret etti. Aliağa Kaymakamı Zekeriya Güney’in de eşlik ettiği ziyarette Vali Dr. Elban, ilk olarak bölge katılımcısı Atik Metal’in yeni yatırımı olan fabrikada incelemede bulundu. Ardından ALOSBİ Bölge Müdürlüğü’nü ziyaret eden Vali Elban, ALOSBİ Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Tezcan ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya geldi. 

Yeşil OSB kriterleri hayata geçiriliyor

ALOSBİ Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Tezcan mevcut durumu, gelecek vizyonu ve devam eden projeleri hakkında bilgi verdi. Tezcan, Türkiye’nin ilk yeşil organize sanayi bölgelerinden olan ALOSBİ'de Avrupa Birliği’nin 2030 sıfır karbon ayak izi hedefini yakalamak için yeşil OSB kriterlerini hayata geçirmeye devam ettiklerini belirtti. 9 bin kişinin istihdam edildiği ALOSBİ'nin; dış ticareti, yenilikçi ürünleri ile ülke ekonomisi ve küresel pazarda söz sahibi dünya markası bir üretim merkezi olma yolunda ilerlediğini ifade eden Tezcan, hedeflerinin ALOSBİ’yi iş ve sosyal yaşamda hem sanayi yatırımcıları hem de çalışanlar tarafından daha çok tercih edilen bir bölge yapmak olduğunu söyledi.

(HABER MERKEZİ) 
Son Eklenen Haberler